Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Ewakuowano 36 osób, 12 hospitalizowanych w Tarnowie, Brzesku i Dąbrowie Tarnowskiej – sprawca podpalenia bloku w Tarnowie ujęty

Ewakuowano 36 osób, 12 hospitalizowanych w Tarnowie, Brzesku i Dąbrowie Tarnowskiej – sprawca podpalenia bloku w Tarnowie ujęty


Ewakuacja 36 osób z bloku przy ul. Przemysłowej w Tarnowie, a także sprawne działania tarnowskich policjantów pozwoliły na ustalenie oraz szybkie zatrzymanie sprawcy, który podłożył ogień na klatce schodowej.

31 maja br. po godzinie 23.00 służby ratunkowe w Tarnowie zostały postawione w stan najwyższej gotowości. Zgłoszenie pożaru w Tarnowie przy ul. Przemysłowej zmobilizowało ponad 70 strażaków z dwóch jednostek państwowych oraz okolicznych OSP. To oni jako pierwsi podjęli działania ratunkowe, przystąpili do gaszenia pożaru klatki schodowej oraz przy pomocy specjalnych wysięgników ewakuowali mieszkańców, którzy nie mogli sami opuścić swoich mieszkań.
W sumie ewakuowano 36 osób z 32 lokali mieszkalnych.
Do dwóch szpitali w Tarnowie oraz szpitali w Brzesku i Dąbrowie Tarnowskiej trafiło 12 osób z objawami zatrucia tlenkiem węgla oraz oparzeniami. Wśród hospitalizowanych było czworo dzieci.

Akcja ratunkowa trwała kilkadziesiąt minut. Wydział zarządzania kryzysowego tarnowskiego magistratu zorganizował autobus, który przetransportował mieszkańców bloku do przygotowanych lokali zastępczych. Część ewakuowanych osób znalazło nocleg u swoich znajomych oraz rodziny.

Na miejscu zdarzenia obecny jest również Roman Ciepiela – Prezydent Tarnowa wraz ze sztabem kryzysowym.

Na miejsce nocnego zdarzenia zadysponowano liczne zastępy Straży Pożarnej.
KW PSP Kraków 220[K]90
JRG 1 Tarnów 361[K]24, 361[K]25, 361[K]23, 361[K]52, 361[K]81
JRG 2 Tarnów 362[K]22, 362[K]27, 362[K]53
KM PSP Tarnów 360[K]90
OSP Tarnów-Rzędzin
OSP KSRG Zgłobice
– pożar wybuchł na klatce schodowej w bloku. Dym szybko rozprzestrzenił się po całym budynku i zaczął wdzierać się do mieszkań
– 
wpis jednostki)
OSP w Koszycach Małych
OSP KSRG Tuchów
Policja
Zespół Ratownictwa Medycznego
Straż Miejska
Do zabezpieczenia rejonu miasta Tarnów zadysponowano jednostki ratowniczo-gaśnicze:
– OSP KSRG Łęg Tarnowski
– OSP Wola Rzędzińska
– 00:04  zostaliśmy zadysponowani przez SKKM PSP w Tarnowie, tym razem do zabezpieczenia miasta, wszystkie siły i środki z JRG1 i JRG2 oraz okoliczne jednostki OSP pracowały w tym czasie przy pożarze bloku mieszkalnego przy ulicy Przemysłowej – wpis jednostki)

Tarnowscy policjanci przystąpili do zbierania pierwszych informacji mogących pomóc w wyjaśnieniu tego pożaru. Rozmawiano z mieszkańcami ulicy Przemysłowej oraz zabezpieczono nagrania monitoringu kamer okolicznych przedsiębiorców.
Policjanci ustalili, że było to celowe podłożenie ognia. Osobą, która podpaliła klatkę schodową jest 38-letni mieszkaniec Tarnowa, który obecnie jest bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna dobrze znany tarnowskim stróżom prawa. Wielokrotnie zatrzymywany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także przeciwko mieniu. Recydywista i multirecydywista, który niedawno opuścił mury zakładu karnego.
Obecnie jest zatrzymany i przebywa w Policyjnej Izbie Zatrzymań Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
Policjanci aktualnie pracują na miejscu pożaru zbierając materiał dowodowy, który zostanie wykorzystany w postępowaniu przygotowawczym. Konieczna jednak będzie informacja od biegłych z zakresu pożarnictwa oraz medycyny. Wszystkie czynności na tym etapie prowadzone są w kierunku naruszenia artykułu 163 kodeksu karnego, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ID
źródło:
tarnow.policja.gov.pl

112Tarnów.pl – Tarnowski Portal Ratowniczy
OSP Wola Rzędzińska

 OSP Zgłobice

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*