Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Zniszczył pomnik. Szybko został ustalony i zatrzymany przez dąbrowskich policjantów

Zniszczył pomnik. Szybko został ustalony i zatrzymany przez dąbrowskich policjantów

Dąbrowscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę zniszczenia i znieważenia pomnika. Do zdarzenia doszło w minionym weekend. Okazało się, że wandal, który oblał pomnik czarną substancją to 37-letni mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska. Przestępstwo, które popełnił zagrożone jest wysoką karą grzywny lub karą ograniczenia wolności.

W sobotę (16.07.br.) około godz. 21.00. nieznany sprawca oblał farbą „Pomnik ku czci poległych Synów Miasta Dąbrowy w latach wojny 1914-1918 i 1920″ znajdujący się w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. Z kolei w niedzielę (17.07.br.) nieznany sprawcy dokonał zmieszczenia znajdujących się tam zniczy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej wszczęli w tej sprawie dochodzenie i ustalili tożsamość oraz miejsce pobytu sprawcy. W poniedziałek (18.07.br.) w godzinach porannych policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Dąbrowa Tarnowska. Zatrzymany usłyszał zarzut z art. 261 Kodeksu Karnego. Przepis ten mówi o tym, że kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego, lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
37-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa, nie potrafił jednak wyjaśnić motywów swego postępowania.
Dzięki pracy policjantów nieodpowiedzialny mężczyzna poniesie konsekwencje swojego zachowania przed sądem.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*