Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » II Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa z dąbrowską Policją

II Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa z dąbrowską Policją

Policjanci wraz ze Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej i Centrum Polonii w Brniu przygotowali dla mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego piknik edukacyjny z okazji „II Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa”. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji, zabaw i konkursów z tematyki bezpieczeństwa.

3 lipca br. w malowniczo położonym zespole dworsko – parkowym w Brniu odbył się „II Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa”. Po raz drugi w ramach powołania Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo spotkały się ze społeczeństwem by przypominać o jego podstawowych zasadach. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, dąbrowską Policję i Centrum Polonii w Brniu. Partnerami „II Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa” byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu, grupa Pojazdy Zabytkowe Dąbrowa Tarnowska. Do aktywnego promowania bezpieczeństwa podczas pikniku włączyli się: Stowarzyszenie Jednostka Strzelecka „Strzelec”, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz wiele innych podmiotów, którym bezpieczeństwo społeczności lokalnej nie jest obojętne.

Na tych, którzy zdecydowali się przyjść na „Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa” czekało szereg zabaw i konkursów o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznego spędzania czasu nad wodą oraz zachowania się najmłodszych wobec osób obcych. Na uczestników oprócz aktywnego przypominania podstawowych zasad bezpieczeństwa czekało stoisko prewencyjno – edukacyjne, gdzie można było poznać pracę mundurowych „od podszewki” oraz dowiedzieć się w jaki sposób zostać policjantem. Dzięki wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie zaprezentowano specjalistyczny sprzęt w postaci: robota pirotechnicznego, kombinezonu policyjnego pirotechnika oraz pojazdu z platformą szturmową. Nie zabrakło także pokazu działań ratowniczych i udzielania pierwszej pomocy medycznej.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*