Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Pożegnanie Pani Stefanii – 100-letniej mieszkanki Powiśla

Pożegnanie Pani Stefanii – 100-letniej mieszkanki Powiśla

15 stycznia, w godzinie Modlitwy Anioł Pański, przeżywszy 100 lat, odeszła od nas Przyjaciółka i Dobrodziejka Sanktuarium p. Stefania Dulemba. Bogu niech będą dzięki za jej życie i dobro, dzięki któremu powstało wiele dzieł. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 stycznia 2022 r. (wtorek) o godz. 12.00 w Bazylice Mniejszej w Skarżysku-Kamiennej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.”

Taka wiadomość dotarła do społeczności szkolnej i mieszkańców Smęgorzowa w dniu 15 stycznia br. Przyjęto ją z ogromnym smutkiem i żalem. Stefania Dulembowa była dla wszystkich wspaniałą przyjaciółką, a dla uczniów najlepszą babcią. Mimo podeszłego wieku, starała się jak najczęściej odwiedzać szkołę w Smęgorzowie. Trwałą pamiątką po Jej obecności wśród nas pozostanie m.in. piękna sala gimnastyczna, z której korzystają dzieci, młodzież i starsi.

Jednak nie da się wycenić dobra, które wniosła w wychowanie wielu roczników naszych uczniów. Bezinteresowna miłość i życzliwość do ludzi, głęboki patriotyzm, ufna wiara w Bożą Opatrzność, ukazywanie dzieciom wartości edukacji i dobrego zachowania oraz wspaniały, serdeczny uśmiech na twarzy – to dobra, które będą owocować w dalszym ich życiu.

Za zasługi dla gminy i Smęgorzowa Pani Stefania Dulembowa otrzymała od Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej tytuł Honorowego Obywatela Gminy Dąbrowa Tarnowska.

dabrowatar.pl
fot. dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*