Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Epitafium pamięci ks. Stanisława Kopcia w Radgoszczy

Epitafium pamięci ks. Stanisława Kopcia w Radgoszczy

W kościele parafialnym w Radgoszczy poświęcone zostało epitafium pamięci zmarłego w grudniu 2020 roku ks. Stanisława Kopcia, który 28 lat był tu proboszczem.

Ksiądz Stanisław Kopeć, urodzony w niedalekim Radwanie, w Radgoszczy proboszczował przez 28 lat. Przyszedł do parafii w maju 1964 roku.

– Przyszedł do parafii z nadzieją, że będzie mu dane wybudować nową plebanię. Po półrocznych staraniach, uzyskał zatwierdzenie planów i zezwolenie na budowę. Prowadzono ją konsekwentnie, mimo ogromnych trudności. W maju 1965 r. budynek był zadaszony. Odremontowano też kościół – wprawiono nową stolarkę, zakonserwowano deski na ścianach i dach, ocieplono strop, odnowiono polichromię, ołtarze i stacje drogi krzyżowej, sprawiono tymczasowe ogrzewanie, zbudowano 22-głosowe organy, wprawiono witraże. Kupiono brakujący dzwon, otynkowano dzwonnice, a wokół kościoła zbudowano chodnik betonowy i schody – czytamy o materialnych pracach prowadzonych przez parafian pod wodza ks. Kopcia na stronie gminy Radgoszcz. Poza tym za jego duszpasterzowania wybudowano kościół w Krzywdzie i dwie kaplice: w Narożnikach i w Łęgu.

diecezja.tarnow.pl
fot. radgoszcz.diecezja.tarnow.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*