Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Dąbrowski dzielnicowy dba o osoby samotne w trakcie trwających upałów

Dąbrowski dzielnicowy dba o osoby samotne w trakcie trwających upałów

Dzielnicowy sierżant sztabowy Krystian Rzepka w ramach codziennej służby podczas trwających upałów troszczy się o osoby starsze oraz samotne z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska. „Dzielnicowy bliżej nas” to nie tylko hasło programu, to stale obecny w codziennym życiu swojej dzielnicy funkcjonariusz Policji.

Okres letni, zwłaszcza, gdy temperatury sięgają powyżej 30 stopni Celsjusza to dla wielu seniorów pogoda, która może być szczególnie męcząca. Często osoby samotne i schorowane nie radzą sobie z robieniem zakupów lub wręcz zapominają o uzupełnianiu płynów i zostają pozostawione same. Sytuacja takich osób może być dramatyczna. O dobro samotnych seniorów zadbał dąbrowski dzielnicowy sierż.szt. Krystian Rzepka. Funkcjonariusz w trwającej fali upałów odwiedza osoby starsze zamieszkujące samotnie, nie posiadające żadnej rodziny i kontroluje ich sytuację życiową, jak również oferuje pomoc. Mundurowy przypomina o przestrzeganiu zasad, które pozwolą uniknąć lub zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru cieplnego i przegrzania organizmu.

Apelujemy do sąsiadów osób starszych, samotnych o budowaniu systemu pomocy sąsiedzkiej i nie pozostawianiu ich samych sobie.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*