Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Tomografia na wyciągnięcie ręki

Tomografia na wyciągnięcie ręki

Średni czas oczekiwania na badanie tomografii komputerowej w większych miastach to obecnie blisko 100 dni. Najkrócej trzeba czekać ponad dwa tygodnie. Tymczasem Pracownia Tomografii Komputerowej Centrum Zdrowia Tuchów oferuje bezpieczne i precyzyjne świadczenia diagnostyczne tego typu właściwie z dnia na dzień. Rejestrować się można telefonując pod numer 14 65 35 100.

Prócz braku kolejek badanie warto wykonać w Tuchowie także dlatego, że Pacjenci w Szpitalu Rodzinnym zyskują możliwość dalszej diagnostyki i leczenia. Ponadto są zupełnie bezpieczni. Pracownia stosuje wszystkie procedury i wytyczne,które wynikają z zagrożenia epidemiologicznego.
Tomografia jest najczęściej wykorzystywana dla diagnostyki głowy i zatok, klatki piersiowej oraz jamy brzusznej. W trybie nagłym wskazaniami są przede wszystkim urazy. Do badań w Tuchowie wykorzystywany jest wielorzędowy tomograf z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Skanowanie ciała w wybranym obszarze jest całkowicie bezbolesne. Podczas badania pacjent ma możliwość kontaktu z technikiem i lekarzem. Procedura trwa zwykle do kilkunastu minut. Diagnostyka jest realizowana pod nadzorem wykwalifikowanych lekarzy i specjalistów radiologii. Większość badań wymaga dożylnego podania środka kontrastującego. Kontrast osłabia promieniowanie, dzięki czemu struktury wypełnione nim są jasne i możliwa jest bardzo dokładna analiza konkretnego obszaru.

Wyniki analizuje lekarz specjalista w zakresie diagnostyki obrazowej. Medyczną analizę otrzymanych obrazów oraz dokumentację zdjęciową pacjenci otrzymują na nośnikach cyfrowych, zazwyczaj do tygodnia od badania.

CZT

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*