Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Poświęcenie samochodu Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy

Poświęcenie samochodu Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy

Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy ma nowy samochód do przewozu swoich podopiecznych. Jest to 18-to miejscowy FORD TRANSIT o wartości 168 252, 68 zł, w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Jego zakup był możliwy dzięki realizowanemu w 2020 roku przez Powiat Dąbrowski projektowi pn. „Wyrównywanie Różnic Między Regionami III-obszar D”. W ramach tego projektu na ten cel pozyskano 117 776,88 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostała kwota to wkład własny Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”, które prowadzi tę placówkę.

Samochód jest na wyposażeniu ŚDS-u od października ubiegłego roku, ale z uwagi na panującą pandemię oficjalne przekazanie i poświęcenie samochodu odbyło się 18 czerwca 2021 roku.

Pojazd poświęcił Kapelan Osób Niepełnosprawnych Ksiądz Jakub Matura, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszka Anioł-Głuszek, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej Beata Partyńska, Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Irena Kawa oraz Kierowca Środowiskowego Domu Samopomocy Kazimierz Grzebień.

powiatdabrowski.pl
fot. powiatdabrowski.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*