Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » V Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie – zaproszenie

V Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie – zaproszenie

Wszyscy fani drogownictwa i motoryzacji powinni zapamiętać daty 26 i 27 czerwca. W tych dniach w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie (leżącym przy granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego) odbędzie się piąta edycja Nocnego Zwiedzania.

Niecodzienne zwiedzanie

W Szczucinie historię drogownictwa można poznawać przez cały rok. Nocne Zwiedzanie wiąże się jednak z szeregiem dodatkowych atrakcji, które nie są dostępne na co dzień. O kilku różnych porach uruchomione zostaną niektóre zabytkowe maszyny. Będzie też okazja do zwiedzenia Muzeum w formie tzw. „questingu”, czyli gry terenowej w której nauka łączy się z zabawą, rozwiązywaniem zagadek i wykonywaniem specjalnych zadań.

Zlot Pojazdów Zabytkowych

Postęp w drogownictwie jest nierozłącznie związany z rozwojem motoryzacji. Dlatego też gośćmi specjalnymi V Nocnego Zwiedzania będą uczestnicy VI Wakacyjnego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Na zakończenie zlotu w sobotę (26 czerwca), o godzinie 21 przed siedzibą Muzeum, odbędzie się Konkurs elegancji pojazdów w świetle jupiterów i na czerwonym dywanie.

Nie może Cię tam zabraknąć

Tradycyjnie, Nocne Zwiedzanie to także filmy wyświetlane o zmierzchu w kinie plenerowym, buchająca para oraz nowe elementy naszej ekspozycji, przygotowane specjalnie na to wydarzenie! Zapraszamy!

· 26 i 27 czerwca 2021 r.

· godz. 15:00 – 23:00

· ul. 1 Maja 39, Szczucin

· 50°18′ 5.8″ N, 21°4′20.64″E

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a ekspozycja jest przystosowana do zwiedzania przez osoby z niepełnosprawnością ruchową.

W związku z epidemią COVID-19 wydarzenie organizowane jest w reżimie sanitarnym. Na terenie całego obiektu obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz limit osób.

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*