Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Podsumowanie XVIII Tygodnia Bibliotek w dąbrowskiej książnicy

Podsumowanie XVIII Tygodnia Bibliotek w dąbrowskiej książnicy

Zakończył się XVIII Tydzień Bibliotek organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, w dniach od 8 do 15 maja. Tegoroczne hasło święta brzmiało „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Celem akcji jest m.in. promocja bibliotek i czytelnictwa, podkreślanie roli czytaniaczy zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, jak co roku, włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek. Ze względu na sytuację epidemiczną świętowanie odbyło się w przestrzeni wirtualnej.

Dział dla Dorosłych i Młodzieży zrealizował cykl spotów na bibliotecznym Facebook’u i YouTubie, który polegał na odzwierciedlaniu postaci literackich z bibliotecznych półek. W bohaterów z książek wcielili się: dyrektor MBP Jadwiga Kusior, pracownicy, czytelnicy oraz sympatycy biblioteki. Materiały wideo cieszyły się dużą popularnością w sieci. Przygotowano także prezentację pt. „Maker space w bibliotece”. Film przedstawia twórczą przestrzeń, jaka oferowana jest mieszkańcom naszego miasta. Oddział dla Dzieci przygotował „E-poradnik dla dzieci, które chcą zostać bibliotekarzem” – czyli humorystyczne vademecum w formie online zawierające kilka cennych rad, dla tych dzieci, które planują w przyszłości pracować w bibliotece. Przeprowadził także Gminny Konkurs Literacki pt. „Fraszka o bibliotekarzu” skierowany do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Dąbrowa Tarnowska.

MBP Dąbrowa Tarnowska

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*