Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Pościg drogówki za kierowcą

Pościg drogówki za kierowcą

Funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki po pościgu zatrzymali 53-letniego mieszkańca gminy Dąbrowa Tarnowska. Mężczyzna kierując volkswagenem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekł do miejsca zamieszkania. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Przedwczoraj (19.04.br.) przed godziną 18:00 patrol ruchu drogowego pełniący służbę na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska chciał zatrzymać do kontroli kierującego poruszającego się pojazdem marki Volkswagen. Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu pomimo dawanych wyraźnych sygnałów do zatrzymania, na widok mundurowych gwałtownie przyspieszył, a następnie z jezdni skręcił w pobliską drogę gruntową i zaczął uciekać. W pościg za nim ruszyli policjanci. Mundurowi w trakcie ścigania kierowcy ustalili, do kogo należy pojazd oraz miejsce zamieszkania właściciela. Okazało się że uciekinier zmierzał w kierunku wytypowanego adresu i tam został zatrzymany.

Jak wykazało badanie stanu trzeźwości, 53-latek był w stanie po użyciu alkoholu. Mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska stracił prawo jazdy oraz odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem „na podwójnym gazie”. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*