Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Policyjne kontrole na drogach powiatu dąbrowskiego

Policyjne kontrole na drogach powiatu dąbrowskiego

Pod koniec ubiegłego tygodnia, na drogach powiatu dąbrowskiego doszło do dwóch kolizji z udziałem nietrzeźwych kierujących a policjanci ujawnili dwóch kierowców, którzy poruszali się pojazdami bez uprawnień. Za bagatelizowanie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu, odpowiedzą teraz przed sądem.

W piątek (12.03.br.) szczucińscy policjanci, patrolując miasto na ul. Piłsudskiego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel Tigra. W trakcie czynności okazało się, że kierujący samochodem 20-letni mieszkaniec gminy Szczucin, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. Ten sam młody mężczyzna ponownie został zatrzymany przez funkcjonariuszy podczas kierowania pojazdem w sobotnie popołudnie (13.03.br.). Oprócz konsekwencji w postaci wieloletniego zakazu prowadzenia pojazdów, mieszkaniec gminy Szczucin musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi w postaci kary grzywny. To nie jedyny ujawniony przez policjantów przypadek, kiedy kierowca bez uprawnień prowadzi pojazd. Podobna sytuacja miała miejsce również w minioną sobotę około godz. 1, kiedy to również na terenie Szczucina bez uprawnień do kierowania pojazdem został zatrzymany 20-letni mieszkaniec Podkarpacia. Tym razem na mężczyznę funkcjonariusze nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł. a samochód przekazali pasażerowi posiadającemu uprawnienia do kierowania pojazdem.

Podczas weekendu na dąbrowskich drogach zatrzymani zostali także nietrzeźwi kierujący. Pierwszy przypadek miał miejsce w sobotę (13.03.br.) w miejscowości Nieczajna Górna, gdzie po godz. 17, kierujący quadem spowodował kolizję uderzając w przepust drogowy a następnie zaparkowane na nim audi. Ze wstępnych ustaleń dąbrowskiej drogówki wynika, że 27-letni mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska w skutek niedostosowania prędkości na prostym odcinku jezdni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył czołowo w betonowy przepust, po czym uderzył w pojazd na nim zaparkowany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 27-latka 3 promile alkoholu. Quad, którym się poruszał był niezarejestrowany oraz nie posiadał ubezpieczenia OC. 27-latek został zabrany do szpitala przez załogę Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna stracił prawo jazdy a niebawem odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji oraz prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz konsekwencji prawnych mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi z uwagi na brak ubezpieczenia OC pojazdu.

Druga kolizja z udziałem nietrzeźwego kierowcy miała miejsce w niedzielę (14.03.br.) w Dąbrowie Tarnowskiej na ul. Piłsudskiego, gdzie kierujący seatem najpierw staranował znak C-9 (obowiązek jazdy na prawo od znaku) na wysepce rozdzielającej pasy ruchu po czym uderzył w pojazd marki Peugeot. 33-letnia kierująca peugeotem, widząc zatrzymującego się seata podeszła do mężczyzny siedzącego za jego kierownicą i wyczuła silną woń alkoholu. Kobieta zabrała kluczyki od pojazdu kierującemu na „podwójnym gazie” i powiadomiła Policję. Badanie stanu trzeźwości w organizmie 60-latka wykazało 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny seata, a pojazd zabezpieczyli. 60-latek odpowie za spowodowanie kolizji oraz prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Jeden komentarz

  1. Przeraza mnie jako kierowcy jak bezmozgowe jest to towarzystwo, zero odpowiedzialnosci i respektu do przepisów…karac i to ostro.

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*