Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » W powiecie rozpoczęły się inwestycje drogowe

W powiecie rozpoczęły się inwestycje drogowe

Dobra pogoda sprzyja inwestycjom drogowym w powiecie dąbrowskim. Dzięki korzystnym warunkom atmosferycznym rozpoczęła się już budowa chodnika wraz z odwodnieniem w Bolesławiu, biegnącego od tzw. „osiedla” do centrum tej miejscowości. To pierwszy etap tej inwestycji o wartości blisko 156 tysięcy złotych finansowanej przez Powiat Dąbrowski oraz Gminę Bolesław. Samorządy ponoszą koszty po połowie.

W najbliższych dniach zaczną się prace przy budowie chodnika wraz z odwodnieniem oraz miejscami postojowymi w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła i szkoły w Narożnikach.

Rozpocznie się również budowa chodnika wraz z odwodnieniem przy drodze powiatowej w Świdrówce. Wykonany chodnik stanowił będzie przedłużenie istniejącego chodnika przy ulicy Bohaterów Września w Szczucinie oraz poszerzenie jezdni.

Rusza także przebudowa centrum Bolesławia. Wczoraj został przekazany plac budowy wykonawcy. Prace obejmować będą roboty przygotowawcze, ziemne, roboty w zakresie przebudowy i zabezpieczenia istniejących sieci uzbrojenia terenu zlokalizowanych w istniejącym pasie drogowym. Będzie wykonana nowa nawierzchnia drogowa o długości blisko kilometra. Zostaną także przebudowane i wybudowane nowe chodniki o długości 1,459 km.

Zadanie to pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1303K w miejscowości Bolesław w km 10+910 – 11+885” w wartości 2 355 004,50 zł, w 50% zostanie dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*