Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

09.02.br. obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), którego celem jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, uwrażliwienie rodziców, nauczycieli i wychowawców na zagrożenia, jakie czyhają na najmłodszych w Sieci oraz nagłośnienie tematyki bezpieczeństwa online.

DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. W 2016 roku obchody Dnia Bezpiecznego Internetu zostały objęte honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Hasło tegorocznych działań – „Razem dla lepszego internetu!”” – zachęca do wspólnego działania, aby internet był bezpieczniejszym i lepszym miejscem dla wszystkich, a w szczególności dla dzieci i młodzieży.
W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, funkcjonariusze Komendy Policji w Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili najmłodszych uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelazówce, a także spotkali się online ze starszymi uczniami klas IV-VIII. W trakcie prelekcji, dzieciom zostały przekazane niezbędne do bezpiecznego korzystania z internetu informacje. Mundurowi szczególną uwagę zwrócili na anonimowość w Sieci, która sprawia, że dzieci często nie zdają sobie sprawy, że ktoś, kogo nie znają i nie widzą, może wyrządzić im krzywdę. Policjanci przekazali informacje o największych i najbardziej aktualnych zagrożeniach internetowych. Udzielili wskazówek i porad w tym zakresie m.in.: jak chronić się przed cyberzagrożeniami i gdzie szukać pomocy. Dużo uwagi funkcjonariusze poświęcili problemowi nadmiernego korzystania z Internetu.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*