Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Pierwsze w nowym roku inwestycje w powiecie

Pierwsze w nowym roku inwestycje w powiecie

25 stycznia Samorząd Powiatu Dąbrowskiego zawarł pierwsze w tym roku umowy na realizacje inwestycji w ciągu dróg powiatowych. Place budowy zostały przekazane już wykonawcom, którzy przystąpią do robót jak tylko poprawią się warunki atmosferyczne.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych, a także kierujących pojazdami, jako pierwsze inwestycje drogowe w roku bieżącym zostaną zrealizowane następujące zadania:

  • „Przebudowa ciągu dróg powiatowych nr 1312K Bolesław – Ćwików i nr 1308K Bolesław – Grądy – Wola Mędrzechowska na terenie miejscowości Bolesław – etap I”.
    Ta inwestycja o wartości 153 tys. zł to pierwszy etap budowy chodnika wraz z odwodnieniem oraz poszerzeniem jezdni biegnącego od tzw. „osiedla” do centrum miejscowości Bolesław.
  • „Zagospodarowanie pasa drogowego drogi powiatowej nr 1327K Radgoszcz – Narożniki w obrębie kościoła i szkoły w miejscowości Narożniki”, które obejmuje budowę chodnika wraz z odwodnieniem oraz miejscami postojowymi w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła i szkoły w miejscowości Narożniki. Wartość tego zadania to 162 tys. zł.
  • „Budowa chodnika wraz z odwodnieniem przy drodze powiatowej nr 1318K Szczucin – Suchy Grunt – Radwan w miejscowości Świdrówka”. Wykonany chodnik stanowił będzie przedłużenie istniejącego chodnika przy ulicy Bohaterów Września w miejscowości Szczucin oraz poszerzenie jezdni. Koszt tej inwestycji to 222 222,22 zł.

powiatdabrowski.pl
fot. powiatdabrowski.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*