Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbrowie Tarnowskiej – zaproszenie

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbrowie Tarnowskiej – zaproszenie

Blisko 80 wolontariuszy (dokładnie 78 os. – dzieci, młodzież, dorośli, całe rodziny) przygotowuje się do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbrowie Tarnowskiej. W 2021 r. ten finał będzie na całym świecie inny niż dotąd, inny niż zawsze z powodu nieustępującej pandemii. To wyzwanie, próba, ale i szansa na solidarność w trudnych czasach zarazy, izolacji, kryzysu.

Wzorem ponad dwudziestu pięciu lat sztab działający na terenie powiatu dąbrowskiego, z wyłączeniem gminy Szczucin, rejestrowany jest z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem terminu zimowego finału w Dąbrowskim Domu Kultury. Szefem sztabu jest wieloletni dyrektor placówki Paweł Chojnowski, jego zastępcą wolontariusz z najdłuższym stażem w Dąbrowie – Konrad Abramowicz (obydwaj ideą pomagania WOŚP „zarazili” swoje dzieci). Oprócz zarejestrowanych ochotników z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska i gmin ościennych w ścisłej współpracy z DDK działają szkoły podstawowe w: Nieczajnie Górnej, Smęgorzowie i Szarwarku, rekrutujące wolontariuszy ze swoich szeregów, przy wsparciu opiekunów – nauczycieli i wychowawców. Również pozytywnie na apel o współpracy odpowiedziały szkoły podstawowe w największych miejscowościach powiatu. Większość spotkań rekrutacyjnych i szkoleniowych przed finałem odbywała się zdalnie, za pośrednictwem platformy zoom. Ze względu na pandemię nie są organizowane: koncert ani licytacja gadżetów, ale za to prowadzone są aukcje Allegro, z których już do tego czasu udało się wylicytować i sprzedać fanty za blisko 3000 zł. Kupującymi są mieszkańcy całego kraju, chętnie wspierający sztab w DDK (profil na Allegro – DDK2020). Rekordzistą jest jedna z dąbrowskich firm, która prosiła o zachowanie anonimowości – wylicytowała kubek WOŚP za 1000 zł! Nowością jest też e-skarbonka DDK, która pracuje w Internecie (ma na koncie 80 zł).
Zachęcamy do wspierania tych inicjatyw, akcja trwa maksymalnie kilka minut, każda wpłata zwiększa wynik sumaryczny z naszego terenu. Do sztabu trafiły – oprócz typowo orkiestrowych gadżetów – dary od przyjaciół WOŚP w Dąbrowie: sponsora „Motozbyt – Bosch” Jerzego Węgrzyna, Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, Centrum Polonii w Brniu, Hufca OHP. Patronat honorowy nad 29. Finałem WOŚP przyjęli: Lesław Wieczorek – Starosta Dąbrowski i Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. Plakaty lokalne akcji sponsorował – jak co roku – „Akcent Studio” Jarosław Gęza.
Wielka kwesta na ulicach miast i wsi, pod kościołami – z zachowaniem reżimu sanitarnego – odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. Wolontariusze wsparci będą dowozami do siedziby sztabu pizzy i innych przysmaków od wspaniałych sponsorów, którzy mimo bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej, w jakiej się znaleźli wskutek lockdownu, odpowiedzieli pozytywnie na apel szefa sztabu – dyrektora DDK. Są to – w kolejności alfabetycznej: „Alibi”, „Imbirowa”, „Per Tutti” oraz „Pizza i Frytka”. DDK oraz Referat Sportu i Kultury Fizycznej UM zaplanowali na 20-21 lutego imprezy towarzyszące – turnieje futsalu i siatkówki, ale ich przeprowadzenie uzależniają od decyzji rządu odnośnie ewentualnych poluzowań w sferze rekreacji po 31 stycznia. Gdyby nie pandemia, wpływy z turniejów byłyby na pewno w tym roku rekordowe – na pierwotnie zaplanowany tuż po Nowym Roku, na początku stycznia turniej halowej piłki nożnej było aż 21 chętnych drużyn, w II wersji ta liczba „stopniała” do 10. Utrzymanie obostrzeń spowoduje konieczność odwołania obu zawodów.

Praca sztabu opiera się na dokładnych zasadach i wytycznych sanitarnych opracowanych w wersji jednolitej przez władze Fundacji WOŚP w Warszawie. DDK jest do te go rzetelnie przygotowany. Obowiązuje zasada: dystans – higiena – dezynfekcja – maseczka lub przyłbica. Ten finał będzie bezpieczny i serdeczny!

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*