Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Punkt Konsultacyjny programu Czyste Powietrze w Bolesławiu

Punkt Konsultacyjny programu Czyste Powietrze w Bolesławiu

W Urzędzie Gminy w Bolesławiu od 1 stycznia 2021 r. uruchomiony został Punkt Konsultacyjny programu Czyste Powietrze, który czynny jest w każdy wtorek w godzinach od 10:00 do 12:00. Ponadto w godzinach od 9:00 do 16:00 pod nr telefonu 729-876-173 zostaną udzielone wszelkie informacje dotyczące programu.

W czasie trwania pandemii Covid-19, warunkiem skorzystania z bezpłatnej pomocy jest wcześniejsza rejestracja w Urzędzie Gminy Bolesław pod nr telefonu 14 6415001

Zakres działania punktu konsultacyjnego:

– informowanie mieszkańców o możliwości indywidualnego pozyskania dofinansowania z rządowego programu Czyste Powietrze w zakresie wymiany źródła ciepła, termomodernizacji lub fotowoltaiki,
– udzielanie wsparcia merytorycznego w zakresie prawidłowego wypełnienia elektronicznego formularza Wniosku o dofinansowanie.

Podstawowe informacje o programie Czyste Powietrze:

Program Czyste Powietrze jest programem rządowym obsługiwanym przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Program skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.
Zakres wsparcia obejmuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.
Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/wez-dofinansowanie/

boleslaw.com.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*