Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Nowy samochód dla osób niepełnosprawnych

Nowy samochód dla osób niepełnosprawnych

W poniedziałek 18 stycznia 2020 r. na parkingu przed Urzędem Miejski odbyło się przekazanie samochodu dla niepełnosprawnych w ramach realizacji projektu „Likwidacja barier transportowych na terenie Gminy Dąbrowa Tarnowska poprzez zakup autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych” realizowany w ramach „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III”. Gościem specjalnym tego zorganizowana przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej wydarzenia była Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego. Uczestniczyli w nim także: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Anioł-Głuszek, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Marta Chrabąszcz, Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Ochrony Środowiska Witold Reczek, Kierownik Referatu Promocji, Kultury i Informatyzacji Krzysztof Orwat oraz ks. Marcin Kołek z dąbrowskiej parafii pw. NMP Szkaplerznej, który pobłogosławił pojazd i wszystkich, którzy będą z niego korzystać z przyszłości.

Projekt dofinansowany został ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a jego wdrożenie było możliwe dzięki współpracy Urzędu Miejskiego, Centrum Usług Wspólnych, Starostwa Powiatowego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Koszt zadania wyniósł 187.206,00 zł przy dofinansowaniu z PEFRON w wysokości 120.539,99 zł.

Projekt zakładał następujące cele:
– zlikwidowanie barier transportowych
– zapewnienie niepełnosprawnym uczniom lepszych warunków bezpieczeństwa i komfortu jazdy w czasie dowozu

Autobus będzie dowoził dzieci i młodzież niepełnosprawną do ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, szkół i przedszkoli specjalnych w Tarnowie. Obecnie na tej trasie przewożonych jest 16 dzieci z gminy Dąbrowa Tarnowska.

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*