Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Dąbrowski Festiwal Słowa – zadanie w ramach 4. edycji BO

Dąbrowski Festiwal Słowa – zadanie w ramach 4. edycji BO

Najbardziej intensywne działania składające się na zadanie „Dąbrowski Festiwal Słowa” w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zostały zrealizowane w ostatnim kwartale 2020 r. Niestety, pierwotne plany trzeba było poważnie zweryfikować, a powodem była pandemia koronawirusa. Trzeba było zrezygnować z niektórych spotkań autorskich i koncertów, za to znacznie zwiększono pulę środków na zakup nowości wydawniczych do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Łącznie wzbogacono zasoby tej gminnej książnicy o 5400 wydawnictwa książkowe i 684 audiobooki za kwotę łączną 123.718 zł.

W październiku odbyły trzy się spotkania z Joanną Jagiełło – pisarką dla dzieci i młodzieży dla uczniów dąbrowskich szkół podstawowych w Dąbrowie Tarnowskiej (nr 1), Gruszowie Wielkim i Nieczajnie Górnej.

Pomysłodawcą zadania „Dąbrowski Festiwal Słowa” była Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, zrealizowało je Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego w partnerstwie z MBP.

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*