Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Alarm bombowy i pożar samochodu w Szczucinie

Alarm bombowy i pożar samochodu w Szczucinie

27 listopada był bardzo pracowitym dniem dla szczucińskich służb ratunkowych. W tym dniu w godzinach rannych strażacy prowadzili działania związane ze zgłoszeniem podejrzenia podłożenia ładunku wybuchowego w banku Spółdzielczym w Szczucinie na ul. Rudnickiego.

Po przyjeździe na miejsce działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca i wyznaczeniu strefy bezpiecznej, natomiast dalsze działania prowadziła Policja. Po przeszukaniu przez Policję całego budynku banku nie znaleziono podłożonego ładunku wybuchowego, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt) oraz Policja.

W tym samym dniu strażacy w godzinach południowych zostali zadysponowani do pożaru samochodu na terenie stacji paliw Lotos w Szczucinie. Po przyjeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się, że doszło do pożaru komory silnika samochodu osobowego koło myjni. Działania strażaków polegały na podaniu jednego prądu piany ciężkiej w natarciu na palącą się komorę silnika. W wyniku zaistniałego zdarzenia nie było osób poszkodowanych. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt) oraz zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt).

OSP Szczucin
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*