Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Dzielnicowi w trosce o życie i zdrowie osób bezdomnych, bezradnych i samotnych

Dzielnicowi w trosce o życie i zdrowie osób bezdomnych, bezradnych i samotnych

Spadki temperatury jakie ostatnio odnotowano niosą ze sobą zwiększone zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych. Dąbrowscy dzielnicowi sprawdzają miejsca, w których osoby bez dachu nad głową mogą szukać schronienia.

Policjanci, kontrolują miejsca przebywania i gromadzenia się osób bezdomnych. Funkcjonariusze sprawdzają między innymi pustostany, altanki działkowe, piwnice oraz przystanki, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy i jeśli zastaną w nich osoby bezdomne, każdorazowo proponują im przewiezienie do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach. Mundurowi w trakcie codziennych patroli będą zwracać uwagę na osoby nietrzeźwe przebywające poza domem, które z uwagi na swój stan również są narażone na wychłodzenie organizmu.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych czy nietrzeźwych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku, które najczęściej zamieszkują samotnie.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*