Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Zakończono kolejne inwestycje drogowe

Zakończono kolejne inwestycje drogowe

Zakończyły się kolejne prace związane z przebudową dróg powiatowych i budową nowych chodników na terenie powiatu dąbrowskiego.

Inwestycja przy ulicy Leśnej w miejscowości Olesno została odebrana i droga jest już użytkowana przez kierowców. Na prawie kilometrowym odcinku jezdni została wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym. Zamontowano oświetlenie przy przejściu dla pieszych oraz wykonano ścieżkę pieszo-rowerową.
Zadanie to zostało dofinansowane w wysokości ponad 1,5 mln zł ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, o które samorząd aplikował jeszcze w 2019 roku. Pozostała kwota w wysokości 675 tysięcy złotych została pokryta ze środków własnych Powiatu.
Zakończona została również budowa chodnika wraz z odwodnieniem przy drodze powiatowej Dąbrowa Tarnowska – Sutków w miejscowości Gruszów Wielki. Zadanie to obejmowało również wykonanie aktywnego przejścia dla pieszych.
Na ukończeniu jest również budowa chodnika o długości ponad 1 km w miejscowości Swarzów, w ciągu drogi powiatowej Swarzów – Mędrzechów – Delastowice.
Łączny koszt budowy tych chodników wynosi ponad 600 tys. złotych.

Przeprowadzone inwestycje znacznie poprawią komfort życia mieszkańców oraz polepszą bezpieczeństwo użytkowników dróg.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*