Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Od jutra obowiązkowe zakrywanie twarzy

Od jutra obowiązkowe zakrywanie twarzy

W związku z pojawieniem się kolejnych przypadków zachorowań na koronawirusa w Powiecie Dąbrowskim, Starosta Dąbrowski zwraca się do wszystkich mieszkańców Powiatu z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na możliwość wystąpienia ewentualnych zagrożeń lub potencjalnych niebezpieczeństw.

Od 10 października cały kraj zostanie objęty strefą żółtą, z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej. Nasz powiat znajdzie się w strefie żółtej dlatego też pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących nowych obostrzeń.

Mając na uwadze zdrowie nas wszystkich, a zwłaszcza osób starszych i chorych należy przestrzegać reguł postępowania, które obowiązują. Należą do nich zwłaszcza właściwe mycie rąk oraz zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Niezwykle istotne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, ewentualnie zachowanie odpowiedniej odległości.

Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel, czyli objawy sugerujące możliwość zarażenia się niebezpiecznym wirusem powinny w pierwszej kolejności niezwłocznie skontaktować się ze swoim lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej w celu usprawnienia i przyśpieszenia ewentualnej diagnostyki.

Jednocześnie informujemy, iż wszelkie informacje i pytania odnośnie koronawirusa znajdują się w serwisie rządowym, pod poniższym linkiem: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Szczegółowe informacje na stronie:
powiatdabrowski.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*