Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Działania drogówki na drogach powiatu dąbrowskiego

Działania drogówki na drogach powiatu dąbrowskiego

Dąbrowscy policjanci ruchu drogowego przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili na drogach powiatu wzmożone działania kontrolno-profilaktyczne. Efekt działań to ponad 90 nałożonych mandatów karnych na kierujących i 5 zatrzymanych praw jazdy.

Wczoraj (06.10.br.) funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki wsparci siłami policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-profilaktyczne.

Działania te skierowane były na ujawnianie i eliminowanie z ruchu zachowujących się na drogach agresywnie oraz kierujących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci redukowali z ruchu samochody, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu. W działaniach udział brał nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 100 kontroli pojazdów oraz kierujących, nie ujawniając nietrzeźwych poruszających się po drogach powiatu dąbrowskiego. Podczas działań policjanci zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych. W trakcie zintensyfikowanych kontroli policjanci nakładali również mandaty karne za wykroczenia popełniane w ruchu drogowym. W sumie na 96 kierujących nałożono mandaty karne.

Punkty kontrolne są organizowane na takich odcinkach dróg, które są najbardziej zagrożone wypadkami oraz wykroczeniami popełnianymi przez kierujących.

Było to pierwsze i zapewne nie ostatnie tego typu działania, które w dużym stopniu przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu dąbrowskiego.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*