Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Krótsze kolejki i kolejne świadczenia w dąbrowskim ZOL

Krótsze kolejki i kolejne świadczenia w dąbrowskim ZOL

Ostatni remont w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Dąbrowie Tarnowskiej spowodował znaczne skrócenie oczekiwania na przyjęcie podopiecznych, których pobyt finansuje NFZ. Zgłoszenie są przyjmowane pod numerem telefonu 14 644 32 85.

Warunki w dąbrowskiej placówce wciąż ulegają poprawie. Aby aktywizować pacjentów jest tam właśnie uruchomiona terapia zajęciowa. Zajęcia grupowe na świetlicy mają służyć większej socjalizacji chorych, ale też zapewnić im po prostu ciekawe spędzanie czasu.
Ponadto do zespołu ZOL dołączyła kolejna rehabilitantka. Wraz z pracującymi tam dotychczas dwoma fizjoterapeutami zadba o poprawę sprawności podopiecznych. Kolejny nowość dotyczy zmiany dostawcy posiłków, postulowanej przez samych chorych. Wyżywienie jest teraz nie tylko dostosowane do zaleceń lekarskich, ale też smaczniejsze.

W odróżnieniu od podobnych placówek tego typu pacjenci dąbrowskiego ZOL w ciągu całej doby mają zapewnioną opiekę pielęgniarek. Ponadto korzystają ze wsparcia opiekunek medycznych i z konsultacji lekarza.Podopieczni mogą korzystać z pomocy psychologa i wsparcia kapłana. Zakład współpracuje także ze szkołami opiekunek oraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie ucząc praktycznej nauki zawodu pielęgniarki i opiekunki medyczne.
Obecnie ZOL jest przystosowany do przyjęcia siedemdziesięciu siedmiu pacjentów na trzech poziomach. Pobyt większości współfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Pokoje chorych są wyposażone w łóżka ortopedyczne i łazienki.

CZ Tuchów

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*