Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Koncert z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Dąbrowie Tarnowskiej – zaproszenie

Koncert z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Dąbrowie Tarnowskiej – zaproszenie

Biuro Projektu „Niepodległa”, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie zapraszają na koncert z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, który odbędzie się w sobotę 15 sierpnia 2020 r. Koncert odbędzie się o godzinie 18:50, tuż po wieczornej mszy świętej.

Koncert w wykonaniu kilkunastu muzyków – solistów z Filharmonii Krakowskiej oraz instrumentalistów z Stowarzyszenia „Passionart” – odbędzie się na placu przed kościołem parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczestnicy koncertu będą mieli okazję nie tylko wysłuchać pieśni patriotycznych, ale także wspólnie artystami z Filharmonii zaśpiewać takie utwory jak np.: „Przybyli ułani pod okienko, ”Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „O mój rozmarynie” czy też „Pierwsza Brygada”.

Celem organizacji tego wyjątkowego koncertu jest upamiętnienie zwycięstwa oręża polskiego w wojnie polsko – bolszewickiej i Bitwie Warszawskiej 1920 roku, uczczenie pamięci bohaterów oraz podkreślenie zwycięstwa Państwa Polskiego nad powodzią bolszewickiej inwazji.

Impreza organizowana jest w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia są zobowiązani do zapoznania się oraz do przestrzegania Regulaminu organizacji i uczestnictwa w imprezie plenerowej pn. „15 sierpnia – Powiat Dąbrowski Pamięta”, który jest dostępny do pobrania na stronie:
powiatdabrowski.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*