Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Nowa karetka dla dąbrowskiego szpitala

Nowa karetka dla dąbrowskiego szpitala

24 czerwca 2020 roku Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w pełni wyposażony ambulans typu podstawowego.

W wydarzeniu tym uczestniczył Poseł Na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz dyrekcja dąbrowskiego szpitala Łukasz Węgrzyn i Waldemar Weryński wraz z pracownikami.

Poświęcenia nowej karetki dokonał ks. kapelan Zbigniew Szewczyk, który modlił się za wszystkie osoby, które będą w przyszłości korzystać z tego ambulansu – zarówno pacjentów, jak i ratowników śpieszących z pomocą chorym i cierpiącym.

Dąbrowski szpital otrzymał ambulans marki Mercedes Benz Sprinter 319 w kolorze żółtym o wartości ponad 600 tys. zł. Karetka jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny oraz sprzęt do łączności.

Łącznie Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał dla Zespołu Opieki Zdrowotnej dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln 148 tys. zł na zakup karetki, sprzętu medycznego i środków ochrony indywidualnej w ramach projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – PAKIET MEDYCZNY”.

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z epidemią COVID-19, której dotkliwe skutki odczuwalne są także w Polsce, samorząd Województwa Małopolskiego zareagował na ten nagły kryzys i swoje pierwsze działania skierował w stronę obszaru związanego ze służbą zdrowia, po to by ochronić zdrowie i życia mieszkańców.

W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej na zadania w obszarze służby zdrowia przeznaczono 190 mln zł. Środki te zostały skierowane na zakup niezbędnego wyposażenia, sprzętu i aparatury medycznej m.in. respiratorów, defibrylatorów, kardiomonitorów oraz nowoczesnych, w pełni wyposażonych ambulansów.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Jeden komentarz

  1. iPęknie że mamy nową karetkę. Ale proszę pamiętać że to tylko samochód. Ważna jest obsada – którą niestety PIS redukuje do kierowcy i ratownika lub pielęgniarki. Sama jestem pielęgniarką i na szczęście nie muszę pracować w karetce na której są moje koleżanki które mówią w prost te pozorne oszczędności PIS to dramat wielu chorych którym nie da się udzielić pomocy zgodnie z aktualną wiedzą medyczną. Niestety nie zrobiliście za poprzedniej kadencji nic w tej sprawie. Teraz wprowadzacie tarcze 4.0 w której jest zapis który skazuje lekarza i pielęgniarkę za nieumyślny błąd na karę wiezienia…. Proszę jeszcze pamiętać o tym że każdy z nas , lub ktoś z naszej rodziny może wymagać pomocy ratowników i redukcja obsady karetki to gorsza jakość nie z winy medyków tylko polityków . Czy nie lepiej mieć dobrych lekarzy na SOR w Dąbrowie T niż niż piękny ogród przed szpitalem……. zdrowia życzę

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*