Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Zatrzymana sprawczyni kradzieży sklepowych

Zatrzymana sprawczyni kradzieży sklepowych

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczucinie zatrzymali dziś 25 –letnią mieszkankę Nowego Korczyna podejrzewaną o dokonanie kradzieży artykułów spożywczych, chemicznych oraz różnych innych przedmiotów. Śledczy przedstawili kobiecie zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi jej do 5 lat więzienia.

4 czerwca br. policjant z Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Szczucinie., uzyskał informację od pracowników jednego z marketów mieszczącego się w Szczucinie o kradzieżach w tym sklepie w dniach 5 i 19 maja br., których dokonać miała nieznana młoda kobieta. Jej występki zarejestrowała kamera sklepowego monitoringu.

25-latka wchodziła do sklepu po czym przemieszczał się po alejkach wkładając do wózka sklepowego głównie zabawki i artykuły spożywcze. Następnie wykorzystując duży ruch klientów panujący w sklepie, zostawiała wózek przy przesuwnych drzwiach wejściowych do marketu po czym przechodziła przez linię kas i otwierała drzwi od drugiej strony, tym samym wyjeżdżając wózkiem na zewnątrz i nie płacąc za towar.

Policjant dokonał analizy zapisu monitoringu sklepu, ustalając rysopis sprawczyni oraz pojazd, którym się poruszała. Po przybyciu do komisariatu przekazał ustalone informacje przełożonym. Funkcjonariusze szybko wytypowali złodziejkę.

Dziś (9 czerwca) szczucińscy policjanci udali się do miejsca zamieszkania 25-latki, gdzie dokonali jej zatrzymania. W trakcie wykonywanych czynności policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy. Podczas przesłuchania kobieta przyznała się do kradzieży w supermarkecie. Teraz za swoje postępowanie 25 –latka odpowie przed sądem. Może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*