Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Dofinansowanie dla szkolnej stołówki w Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Dofinansowanie dla szkolnej stołówki w Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Zakończyła się druga edycja rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu – moduł 3”. Program skierowany był do organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe z przeznaczeniem na zakup usług i wyposażenia celem zapewnienia bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków. Zgodnie z warunkami naboru w roku bieżącym w województwie małopolskim do dyspozycji było 3 967 055 zł. Do dofinansowania zostały zakwalifikowane te wnioski, których suma punktów oceny merytorycznej wynosiła ponad 15. Wśród nich był wniosek Gminy Dąbrowa Tarnowska o dofinansowanie standardu stołówki funkcjonującej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1. Na ten cel przyznanych została kwota 80 000 zł. rządowej dotacji. Całkowity koszt zadania szacowany jest na 193 894 zł.

Kuchnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej funkcjonuje już 20 lat i wymaga generalnego remontu. Sprzęt obecnie tam wykorzystywany jest przestarzały, a pomieszczenia powinny być dostosowane do obecnych standardów.

W ramach planowanego zadania przeprowadzone zostaną: usługi remontowo-adaptacyjne służące poprawie standardu funkcjonowania stołówek szkolnych lub pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, remont stanowisk sporządzania potraw i napojów oraz produkcji ciast, remont stanowisk obróbki wstępnej i cieplnej, modernizacja stanowisk mycia naczyń. Ponadto, pomieszczenia przeznaczone do spożywania posiłków zostaną odpowiednio wyposażone, zgodnie ze współczesnymi standardami.

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*