Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Kierujący tata na „podwójnym gazie”

Kierujący tata na „podwójnym gazie”

Dąbrowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę chryslera. Mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. 37-latek wsiadając za kierownicę zaryzykował nie tylko swoje życie, ale również życie swojego 3,5-letniego dziecka.

Pomimo licznych kontroli trzeźwości, nadal zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu. Do jednego z takich zdarzeń, które świadczy o bezmyślności kierowcy doszło w sobotę (16.05.2020r.) w Dąbrowie Tarnowskiej około godziny 16.00. na ul. Zazamcze. Uwagę mundurowych przykuł sposób jazdy kierującego mężczyzny, który wskazywał że może on znajdować się pod wpływem alkoholu.

37-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z dąbrowskiej “drogówki”. Badanie alkomatem wykazało, że posiada w organizmie ponad dwa promile alkoholu, a w samochodzie na tylnym siedzeniu przewozi w foteliku 3,5-letnie dziecko. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10 oraz grzywna. Małoletni pasażer został przekazany pod opiekę członkowi rodziny.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*