Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » DDK z dotacją MKiDN w programie „Kultura w sieci”

DDK z dotacją MKiDN w programie „Kultura w sieci”

Projekt „Cyfrowy dom kultury – warsztaty i pokazy artystyczne” złożony przez Dąbrowski Dom Kultury uzyskał wysoką ocenę w Narodowym Centrum Kultury i dotację w wys. 21000 zł na realizację.

Zadanie obejmuje warsztaty z edukacji artystycznej w obszarach: plastyki, muzyki, tańca, kultury kulinarnej, pokazy mistrzów (formy plastyczne) streamingowane dla odbiorców. Poszczególne moduły będą realizowane na zasadach zdalnych, z wykorzystaniem narzędzi elektronicznych, z zastosowaniem interaktywności. Łącznie planowanych jest 40 segmentów zajęć edukacyjnych on-line w 5 modułach dla około 80 odbiorców (dzieci i młodzież, seniorzy – warsztaty kulinarne). Programem objęte są zajęcia: taneczne (taniec nowoczesny), plastyczne (w oparciu o stacjonarne koło „Pastele”), muzyczne (szkółka muzyczna DDK). W obszarze plastyki oprócz warsztatów on-line przewidziano też pokazy ciekawych technik i form zaprezentowane przez kilku artystów ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego.

Celem jest stworzenie warunków działania domu kultury w warunkach izolacji społecznej wymuszonej stanem epidemii lub zagrożenia epidemicznego, upowszechnianie dorobku kulturalnego, utrzymanie więzi i kontynuacji rozwoju talentów uczestników amatorskiego ruchu w okresie izolacji społecznej, a także rozwój kapitału kulturowego i umiejętności cyfrowych, autoprezentacji beneficjentów oraz osób realizujących zajęcia.
Przygotowanie techniczne i merytoryczne do realizacji zadania będzie w czerwcu, podpisaniu umowy dotacyjnej, cykl warsztatów i pokazów w sieci odbędzie się jesienią tego roku (wrzesień i październik). W kontekście stopniowego odmrażania kultury zadanie „Cyfrowy dom kultury” będzie miało znaczenie stymulujące a w przypadku ewentualnej drugiej fali epidemii i koniecznych restrykcji społecznych oraz w przyszłości na wypadek ewentualnych innych podobnych zagrożeń będzie stanowiło istotny kapitał wiedzy i doświadczeń dla animatorów i odbiorców kultury w regionie.

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*