Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Ograniczenia w funkcjonowaniu oświetlania ulicznego w Gminie Dąbrowa Tarnowska

Ograniczenia w funkcjonowaniu oświetlania ulicznego w Gminie Dąbrowa Tarnowska

Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej informuje o wprowadzeniu ograniczenia w funkcjonowaniu oświetlenia ulicznego aż do odwołania. Oświetlenie będzie wyłączone w godzinach od 24:00 do 4:00 rano. Dobowa, czterogodzinna przerwa w funkcjonowaniu oświetlania ulicznego podyktowana jest tak względami profilaktyki epidemiologicznej, jak i koniecznością poczynienia oszczędności budżetowych.
Przy obowiązujących nadal obostrzeniach w zakresie przemieszczania się, mającymi ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 i zapadalność na COVID-19 wprowadzenie ograniczenia oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych jest uzasadnione. Podobne rozwiązania wprowadziło wiele miast i gmin w Polsce, w tym Kraków i Tarnów.

– Równie ważna jest oszczędność środków w budżecie gminnym przy już zaistniałym i nadal spodziewanym w kolejnych tygodniach spadku dochodów gminy Dąbrowa Tarnowska z tytułu podatków lokalnych oraz udziałów we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) i podatku dochodowego od osób prawnych (CIT). Wyrażamy nadzieję, że wprowadzone ograniczenie, nie spowoduje znaczących dla Państwa uciążliwości.

dabrowatar.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*