Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Koło Gospodyń Wiejskich z Gruszowa Wielkiego ma już rok

Koło Gospodyń Wiejskich z Gruszowa Wielkiego ma już rok

We wtorek 3 grudnia br. Koło Gospodyń Wiejskich z Gruszowa Wielkiego obchodziło pierwszą rocznicę działalności. Z tej okazji Prezes KGW z Gruszowa Wielkiego Janina Sokołowska wraz z Członkiniami zorganizowały spotkanie okolicznościowe w Domu Chleba w Gruszowie Wielkim.

Wybór miejsca wydarzenia szczególnie podkreślił jak ważne są lokalne tradycje kulinarne i kultura wiejska dla gospodyń z Gruszowa Wielkiego. Poczęstunek przygotowany na uroczystość rocznicową w pełni odzwierciedlał bogactwo potraw Powiśla Dąbrowskiego, które w Gruszowie Wielkim zawsze smakują wyśmienicie.

W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Sekretarz Gminy Stanisław Ryczek, Kierownik Referatu Promocji, Kultury i Informatyzacji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztof Orwat, Kierownik Powiatowego Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej Andrzej Giza, przedstawiciele Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej z Małgorzatą Mazur na czele.

Z okazji święta Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie Tarnowskiej Burmistrz Krzysztof Kaczmarski wręczył na ręce Prezes Janiny Sokołowskiej list gratulacyjny.

Na spotkaniu Członkinie KGW przedstawiły dotychczasowe efekty swojej działalności. Na szczególną uwagę zasługują prowadzone warsztaty o wypieku chleba „Od ziarenka do bochenka”, czy innych smakołyków wiejskiej, polskiej kuchni. Chleb Państwa Sokołowskich jest produktem wpisanym na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Za ten wyjątkowy smak i produkt ekologiczny Państwo Sokołowscy zostali docenieni w różnych konkursach. W Domu Chleba organizowane są warsztaty pieczenia i degustacja chleba. Uczestnicy tych zajęć poznają cały proces powstawania chleba, jak również mogą zobaczyć wystawę dawnych maszyn rolniczych i tradycyjnego wyposażenia gospodarstwa domowego. Z zajęć tych korzystają głównie dzieci, dla których jest to dobra zabawa połączona z edukacją. Do dyspozycji zwiedzających jest plac zabaw i miejsce odpoczynku.
Gospodarstwo zaprasza szkoły i grupy zorganizowane na zajęcia edukacyjne, które są doskonałą okazją urozmaicenia procesu kształcenia.

Panie z KGW Gruszów Wielki w zeszłym roku skorzystały z możliwości założenia koła z dotacją z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Koło obecnie liczy 13 Członkiń, które zapraszają chętne osoby do współpracy.

Gruszowskich specjałów będzie można zapewne skosztować na najbliższym Bożonarodzeniowym Kiermaszu Świątecznym 20 grudnia, na który zapowiedziały się Gospodynie.

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*