Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » XXIV Ogólnopolski Festiwal dla dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pt. „Śpiewaj z nami”

XXIV Ogólnopolski Festiwal dla dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pt. „Śpiewaj z nami”

W dniach 24-26 listopada 2019 odbył się XXIV Ogólnopolski Festiwal dla dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pt. „Śpiewaj z nami”, którego organizatorami byli Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” na Rzecz Integracji Społecznej Osób Niepełnosprawnych z Tarnowa.

Konkurs odbył się w Tarnowskim Teatrze i wzięły w nim udział ośrodki z wielu miejscowość min. z Przemyśla, Brzeska, Leżajska, Oświęcimia, Kolbuszowej, Nowego Sącza oraz wielu innych. Łącznie wystąpiło 55 zespołów.

Dąbrowskie Warsztaty Terapii Zajęciowej reprezentował zespół Golden Boys pod kierunkiem Pana Leszka Krzemińskiego w składzie: Kamil Bąba, Mateusz Bielat oraz Dariusz Świerczek wykonując utwór zat.: „Nigdy deszcz nie pada w Kalifornii”. Nasz występ bardzo podobał się publiczności oraz jury. Jury przyznało im najwyższą nagrodę Festiwalu – GRAND PRIX. Celem Festiwalu była popularyzacja zespołowych form tanecznych, śpiewania piosenek i ich walorów artystycznych i wychowawczych, integracja DOS, WTZ oraz dzieci z SOSW, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziećmi uzdolnionymi artystycznie.

Jesteśmy pełni dumy i podziwu dla naszych reprezentantów. Serdecznie gratulujemy zespołowi Golden Boys zdobycia Głównej Nagrody oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

wtz.dt.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*