Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Zatrzymany sprawca kradzieży

Zatrzymany sprawca kradzieży

Dzięki skuteczności dąbrowskich kryminalnych zatrzymano sprawcę kradzieży mienia dokonanej na terenie placu zabaw Parku Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

W dniu 25 czerwca 2019 roku około godz. 22.00. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie, że na placu zabaw mieszczącym się w Parku Miejskim dwóch mężczyzn w kominiarkach podeszło do grupy przebywających tam osób, gdzie jeden z nich wyciągnął przedmiot przypominający broń palna krótką i przystawił ją do głowy 18-letniego dąbrowianina a następnie dokonał kradzieży głośnika przenośnego o wartości około 1.000 zł. Po czym zamaskowany sprawca wraz ze swoim kompanem oddalił się z miejsca zdarzenia.

W wyniku ustaleń poczynionych przez dąbrowskich stróżów prawa zatrzymano 19–letniego mieszkańca gminy Olesno, u którego funkcjonariusze zabezpieczyli atrapę broni oraz jego 27-letniego kompana, u którego w miejscu zamieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli części broni palnej tj. łoża z iglicą i kurkiem, spustem oraz metalowym elementem i częścią drewnianej rączki. Oleśnianin usłyszał zarzut kradzieży (art. 278 § 1 Kodeksu karnego), za który grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast 27-latek po przesłuchaniu i złożeniu wyjaśnień został zwolniony do domu, a zabezpieczone elementy broni trafią do ekspertyzy.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Jeden komentarz

  1. Hahahaha ale farmazony, po pierwsze, to ja miałem być rzekomym sprawca, a po drugie też jestem w domu i na przeszukaniu nie znaleźli kompletnie nic, mogę wysłać zdjęcie z protokołu przeszukania, skuteczni to za bardzo nie są, bardziej w gębie mocni, pozdrawiam: Michał W.

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*