Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » VI Międzygminny Festiwal Kolęd w DDK

VI Międzygminny Festiwal Kolęd w DDK

W wypełnionej sali widowiskowej odbyły się zmagania VI Międzygminnego Festiwalu Kolęd. W ostatnim dniu sezonu kolędowania na chwałę Jezusa rozbrzmiały dźwięki pięknych kolęd i pastorałek. Poziom tegorocznych prezentacji był wysoki i wyrównany, co podkreślił publicznie podczas podsumowania Tadeusz Gubernat – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, potwierdziła to w swoim wystąpieniu przewodnicząca jury – Barbara Marcinkowska.

 

Na scenie zaprezentowało się 41 podmiotów zakwalifikowanych do finału podczas wcześniejszych eliminacji gminnych w Radgoszczy i Dąbrowie.

Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Barbara Marcinkowska (Przewodnicząca), Marcelia Kusiak i Katarzyna Reczek. Nagrody i dyplomy wręczali: Stanisław Ryczek – Zastępca Burmistrza Dabrowy Tarnowskiej, Tadeusz Gubernat i Renata Klimek – Urząd Gminy  w Radgoszczy.

 

Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  • przedszkola, soliści:

I miejsce – Maciej Walczak (Przedszkole Niepubliczne Ochronka w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce – Karolina Krawczyk (Przedszkole Publiczne w Smęgorzowie)

III miejsce – Aleksandra Pyzik (PP nr 1 w DT)

Wyróżnienie – Iga Surowiec (PP w Radgoszczy),

 

  • przedszkola – zespoły

I miejsce – „KRÓLICZKI” (Przedszkole Niepubliczne Ochronka w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce ex aequo  – „SUPERLANDIA” (PP w Radgoszczy) i „SMERFY” ( PP nr 1 w DT)

III miejsce – „SŁONECZKA Bł. Ojca Edmunda Bojanowskiego”  (PP w Luszowicach),

 

  • szkoły podstawowe – klasy I-II, soliści:

 

I miejsce – Julia Kupiec (Publiczna Szkoła Podstawowa w Radgoszczy)

II miejsce – Wiktoria Grysztar ( PSP w Luszowicach)

III miejsce – Magdalena Mol (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)

wyróżnienie – Adriana Wójcik (PSP w Radgoszczy),

 

  • szkoły podstawowe – klasy III-IV, soliści:

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – Dagmara Frąc (PSP w Zarzeczu Dużym)

III miejsce – Marcin Gadziała (PSP w Smęgorzowie)

Wyróżnienia –  Katarzyna Toczek (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Agnieszka Surowiec (ZS-P w Żelazówce),

 

  • szkoły podstawowe – klasy V-VI, soliści:

I miejsce – Karol Zawiślak (PSP w Radgoszczy)

II miejsce – Emilia Kowal (PSP w Smęgorzowie)

III miejsce – Patrycja Cudak (PSP w Zarzeczu Dużym),

 

  • szkoły podstawowe – klasy I-VI, zespoły:

I miejsce – „SCHERZO” (PSP w Radgoszczy)

II miejsce ex aequo – „JEDYNECZKI” (PSP nr 1 w DT) i „DO RE MI” (PSP nr 2  w DT)

III miejsce – „MUZA” (PSP nr 1 w DT),

 

  • gimnazja, soliści:

I miejsce – Julia Kowal (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce – Daria Pyrcz (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce – Gabriela Mol (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),

 

  • gimnazja, zespoły:

I miejsce – Duet Julia Marek i Kacper Orszulak (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II i III miejsce – nie przyznano

Wyróżnienie specjalne dla saksofonisty w zespole „Staccato”– Dawida Machnika

Organizatorzy festiwalu: DDK i UG w Radgoszczy zapewnili laureatom i wyróżnionym pamiątkowe dyplomy, poczęstunek oraz nagrody.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*