Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Pijany kierował koparką – wpadł w czasie kontroli drogowej

Pijany kierował koparką – wpadł w czasie kontroli drogowej

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie Tarnowskiej podczas służby zatrzymali do kontroli drogowej 33-latka, który kierował koparką. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kontrolowany jest nietrzeźwy a wynik tego badania to blisko 5 promili.

W ubiegły piątek (21.12.2018 roku) około godz. 16.00. policjanci dokonali kontroli drogowej kierującego koparką poruszającego się po drodze publicznej, w trakcie czynności okazało się, iż mężczyzna znajduje się pod znacznym wpływem alkoholu a urządzenie wykazało blisko 5 promili alkoholu w organizmie 33-latka. Dalsza kontrola w bazie informatycznej wykazała, że mężczyzna w ogóle nie powinien kierować: po pierwsze przez alkohol, po drugie przez sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Koparko-ładowarkę przekazano innej trzeźwej osobie, która przyjechała na miejsce kontroli 33-latka.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*