Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Udany III Dąbrowski Kiermasz Świąteczny „pod Aniołem”

Udany III Dąbrowski Kiermasz Świąteczny „pod Aniołem”

III Dąbrowski Kiermasz Świąteczny, odbywający się w mroźnej aurze wprowadził miasto w świąteczna atmosferę. Jak w latach ubiegłych przygotowane stoiska zachwyciły kolorami, różnorodnością ozdób i bogactwem świątecznych przysmaków. W poniedziałek 18 grudnia br. od rana do wieczora przy wsparciu gminnego anioła prezentowali swoje świąteczne akcesoria wystawcy z dąbrowskich szkół stowarzyszeń i innych instytucji.
Na placu przed Urzędem Miejskim chętnie kupowano ozdoby choinkowe, świąteczne drzewka, wypieki na święta, pierogi i inne kulinaria na świąteczny stół. Przybyli także goście z Mędrzechowa, Woli Mędrzechowskiej, Oleśnicy, Olesna i innych miejscowości powiatu dąbrowskiego wraz z pięknymi dekoracjami świątecznymi. Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzowa zapewniło degustację pierogów i ciasta, a gospodynie z Nieczajny Górnej przedstawiły bogatą ofertę słodkich rarytasów. Wśród stowarzyszeń kobiecych prezentujących swoją ofertę bożonarodzeniową były także Koło Gospodyń Wiejskich z Mędrzechowa i Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Mędrzechowskiej.

W tym roku były o dwa stoiska więcej niż w roku ubiegłym. Wielką popularnością cieszyły się ciepłe napoje (kawa, herbata) oraz żurek bezpłatnie serwowane na miejscu przez dąbrowski Hotel Cristal Park. Miłośnicy łakoci mogli kupić gorące gofry z dodatkami. Organizatorzy z Referatu Promocji Kultury i Informatyzacji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zadbali także o świąteczne podarunki – w tym roku były to kalendarze na 2018 rok i pierwszy numer czasopisma samorządowego „Wiadomości Dąbrowskie”. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Sarat osobiście składali życzenia uczestnikom kiermaszu.

Organizatorzy wyrażają ogromną wdzięczność wszystkim wystawcom, którzy są najważniejszą częścią bożonarodzeniowego „jarmarku”. Byli to: firma „Rozkwit”, która dostarczyła wigilijne karpie, masarnia „Płatek” z Nowej Wsi Szlacheckiej, Tomasz Stanek prezentujący kasztelańskie produkty pszczele, Szkółka Drzew i Krzewów Krzysztofa Augustyńskiego z Gruszowa Małego, która zapewnił choinki. Podziękowania należą się także s. Marcie za użyczenie stroju Św. Mikołajowi.

Na kiermaszu można było zakupić serki górskie, słodkie cukierki. Swoją obecność zaznaczyli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy i Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Sutkowie. Podziękowania należą się także innym instytucjom, w tym dąbrowskim szkołom podstawowym i Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych. Wszyscy wymienieni pięknie prezentowali swoje dokonania artystyczne o świątecznej tematyce.
Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do urzędów sąsiednich gmin i Starostwa, oraz stowarzyszeń, instytucji i osób prywatnych za użyczenie namiotów wystawowych.

Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny IV Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny, a w marcu 2018 r. na III Wielkanocny Kiermasz Świąteczny.

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*