Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » SGZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej solidnie przygotowany na nowy rok

SGZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej solidnie przygotowany na nowy rok

sg-zoz-dabrowa_tarnowskaSamodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej przy ul. Piłsudskiego 23 finalizuje przygotowania do Nowego 2017 Roku, gotowy do świadczenia jak najlepszej opieki zdrowotnych dla mieszkańców naszej gminy. Przychodnia będzie kontynuowała realizację zadań statutowych w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia. Zakres świadczeń zdrowotnych obejmuje podstawową opieką zdrowotną, ambulatoryjną opiekę pediatryczną, opiekę nad młodzieżą szkolną, opiekę pielęgniarki środowiskowej i położnej środowiskowej, opiekę stomatologiczną. Dostępne są także medyczne usługi specjalistyczne w zakresie ginekologii, położnictwa oraz rehabilitacji medycznej. Świadczenia w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia są bezpłatne. Ponadto SGZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej ma w swojej ofercie usługi poradni medycyny pracy i badania dla kandydatów na kierowców.
Personel miejskiej przychodni SGZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej to doświadczony i ceniony zespół lekarsko-pielęgniarski, sprawujący opiekę nad dziećmi, młodzieżą szkolną oraz dorosłymi. W ostatnim roku do tego grona dołączyli nowi pediatrzy i lekarze medycyny rodzinnej.

Samodzielny Gminy Zakład Opieki Zdrowotnej udziela świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej w godzinach od 8:00-18:00. Rejestracja i pracownia analityki medycznej pracują już od godz. 7:00, a pozostałe gabinety i pracownie są czynne według rozkładu godzin umieszczonego na tablicy obok rejestracji ogólnej. Możliwe jest także udzielanie świadczeń w domu pacjenta.

Bez skierowania pacjent może być przyjęty przez:
– ginekologa i położnika, stomatologa, onkologa , psychiatrę.
Skierowanie nie jest wymagane dla osób chorujących na HIV, gruźlicę oraz w stanie zagrożenia życia.

Skierowanie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej wymagane jest w poradniach specjalistycznych, które udzielają świadczeń bez względu na rejonizację, poprzez uprzednie zarejestrowanie się i ustalenie terminu.

W ramach opieki zdrowotnej pacjenci SGZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej mogą korzystać z następujących poradni i pracowni:
– gabinety zabiegowe dla dzieci i dorosłych,
– punkt szczepień profilaktycznych,
– pracownia analityki,
– pracownię ultrasonografii,
– poradnia higieny pracy,
– lekarska poradnia rehabilitacji medycznej

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*