Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » MCK w Dąbrowie Tarnowskiej uroczyście zakończyło kurs zawodowy pn.: „Magazynier”

MCK w Dąbrowie Tarnowskiej uroczyście zakończyło kurs zawodowy pn.: „Magazynier”

fot-mck-2Uroczyste zakończenie kursu zawodowego „Magazynier” organizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Dąbrowie Tarnowskiej stanowiło odpowiedni moment do podsumowania działalności w 2016 roku. W uroczystości tej wzięli udział Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Krzysztof Kaczmarski oraz Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnowie – Adam Potempa, którzy wręczyli zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu i złożyli beneficjentom gratulacje.
W ramach kursu „Magazynier” realizowano następujące moduły: obsługa kas fiskalnych i programów fakturujących, gospodarka magazynowa, przepisy ppoż. i zasady BHP w pracy magazyniera, natomiast moduł obsługa wózka jezdniowego i wymiany butli gazowej zakończył egzamin przeprowadzony przez komisję z Urzędu Dozoru Technicznego.

W 2016 roku Młodzieżowe Centrum Kariery w Dąbrowie Tarnowskiej funkcjonujące w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” zorganizowało 10 szkoleń, w których wzięło udział 66 beneficjentów. Kursy przeznaczone były dla osób w wieku 18- 25 lat, które nie podjęły dalszej nauki, nie miały kwalifikacji zawodowych, bądź posiadały kwalifikacje, które nie dawały szansy na znalezienie zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.

Młodzież brała udział w następujących kursach: Operator koparko – ładowarki, Spawacz metodą MAG, Kasjer oraz Magazynier, jak również wzięła udział w szkoleniach z zakresu radzenia sobie ze stresem oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Młodzieżowe Centrum Kariery w Dąbrowie Tarnowskiej oprócz działalności związanej z organizacją szkoleń zawodowych, świadczy usługi z zakresu pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego. W jednostce w 2016 roku zostało zarejestrowane 483 osoby poszukujące pracy, które skorzystały z ponad 1100 usług oferowanych przez MCK. Pośrednik pracy wydał ponad 470 skierowań do pracy, w wyniku których 393 osoby podjęły zatrudnienie.
Przed nami kolejny rok działalności Młodzieżowego Centrum Kariery w Dąbrowie Tarnowskiej, zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z naszych usług.

Młodzieżowe Centrum Kariery
ul. B. Joselewicza 8
33-200 Dąbrowa Tarnowska
Pośrednik pracy: Magdalena Wawrzynek – Szabla
Specjalista ds. rozwoju zawodowego: Sebastian Potępa

tel./fax: 14/ 642 20 36
e-mail: mck.dtarnowska@ohp.pl
www.mbp.ohp.pl
www.malopolska.ohp.pl

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*