Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Aktorzy z Teatru „Maska” w ŚDS w Oleśnicy

Aktorzy z Teatru „Maska” w ŚDS w Oleśnicy

DSC00585Dnia 15 lipca Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy gościł aktorów krakowskiego Teatru Maska, którzy przedstawili na nowo napisaną legendę o Smoku wawelskim i szewczyku Skubie pt. ” Pod starym Wawelem przygód bez liku”. Przedstawienie jest pełną humoru opowieścią o tym, że każdemu, nawet bardzo złemu należy dać drugą szansę. Nie brakuje w nim zabawnych i żywych dialogów oraz barwnych postaci.

„……..Pewnego dnia do pieczary pod Wawelem wprowadza się niechciany gość, czyli Smok. Poczwara od razu bierze się do roboty – pali, niszczy, burzy i pożera wszystko co żyje. Dobry i mądry król Krak ma prawdziwy problem. Aby pozbyć się Smoka, daje ogłoszenie. Obiecuje w nim śmiałkowi, który pozbędzie się poczwary, pół królestwa i rękę królewny. Pokonać Smoka próbują zarówno wielcy rycerze, jak i potężni magowie, nikomu się nie udaje. W końcu pojawia się szewczyk Skuba ze swoim genialnym, chociaż szalonym pomysłem. Bierze barana, napycha go siarką i pieprzem, a potem podkłada Smokowi. Czy Smok pęknie, jak to jest w legendzie? Czy też obejdzie się bez ofiar?…….”

W czasie spektaklu Podopieczni ŚDS nie tylko świetnie się bawili, ale mogli też uczestniczyć w przedstawieniu. Spektakl pokazał nam w wesoły i prosty sposób jaką moc mają słowa : „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”. Otrzymali też inny cenny przekaz o tym, że nawet komuś kto postąpił źle zawsze warto dać drugą szansę.

Artykuł i galeria na stronie:
http://www.sdsolesnica.pl/index.php/221-wizyta-aktorow-z-teatru-maska

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*