Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Spotkanie opłatkowe dla samotnych i starszych mieszkańców z gminy Radgoszcz

Spotkanie opłatkowe dla samotnych i starszych mieszkańców z gminy Radgoszcz

_DSC7508Ponad 300 osób wzięło udział w spotkaniu opłatkowym samotnych i starszych mieszkańców gminy Radgoszcz. Wydarzenie rozpoczęła msza św. w kościele w Radgoszczy. Główne uroczystości miały miejsce w miejscowym Zespole Szkół Publicznych, gdzie seniorzy usłyszeli życzenia od władz gminnych i powiatowych. Nie zabrakło także symbolicznego połamania się opłatkiem i programu artystycznego zaprezentowanego przez dzieci i młodzież.

Publiczność, która szczelnie wypełniła szkolną salę gimnastyczną zobaczyła m.in. inscenizacje bożonarodzeniowe czy „Turołaziki” – radgoską grupę kolędniczą mającą na koncie II miejsce w niedawnym Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych  o Lipnicką Gwiazdę.

Uczestnicy spotkania opłatkowego wysłuchali też noworocznego przesłania od Marii Gmyr, ludowej poetki z Radgoszczy.

Szanowni państwo, życzę wam wiele wspaniałości. By was wszyscy poważali i nawzajem szanowali, by dostrzeżono człowieka i nie chciało się narzekać – recytowała poetka w obszernym utworze.

W sumie starsi mieszkańcy gminy Radgoszcz spędzili kilka godzin na wspólnym kolędowaniu.

– Bardzo mile spędziłam czas. Cieszy, że są organizowane takie spotkania. Dzięki nim można porozmawiać w szerszym gronie, podzielić się wspomnieniami. Po prostu wyjść z domu – mówi Janina Gierczyńska.

Informacja prasowa z Urzędu Gminy Radgoszcz

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*