Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Więcej chętnych niż miejsc na Muzykoterapię

Więcej chętnych niż miejsc na Muzykoterapię

Muzykoterapia_IV_KopiowanieZainteresowanie Muzykoterapią, zainicjowaną przez Centrum Zdrowia Tuchów, rośnie z roku na rok. Bilety na piątkowy koncert Korteza na antresoli Centrum Sztuki Mościce w ramach IV edycji imprezy wyprzedały się na pniu. Dlatego współorganizatorzy wydarzenia – radio RDN Małopolska – zdecydowali o przeprowadzeniu transmisji radiowej z tego wydarzenia.

– Koncertu, na który w znacznej mierze złożą się utwory zawarte na pierwszej płycie Korteza Bumerang, można będzie posłuchać 18 grudnia na tarnowskiej częstotliwości 103,6 MHz od godz. 20.00 – zapowiada dyrektor radia RDN Małopolska, ksiądz Jacek Miszczak. Rosnąca szybko popularność artysty wpływa na fakt, że coraz trudniej wysłuchać jego utworów na żywo. Pierwszym wrażeniem słuchaczy jest szczególna barwa głosu Korteza: czysta, niska i matowa. Choć piosenki są proste i zrozumiałe słychać umiejętności techniczne wokalisty. Artysta zanim wziął do ręki gitarę przez 10 lat grał na puzonie, a 12 na fortepianie. Siłą tej muzyki jest także rytmiczne, krótkie frazowanie. Jak zauważyła dziennikarka muzyczna Onet.pl Katarzyna Paluch tytuł debiutanckiego albumu Korteza dobrze oddaje odziaływanie tych melodii. Szybko wpadają w umysł, chwytają i wracają jak bumerang nawet długo po wyłączeniu płyty. Treść trafia do słuchacza wprost, bez pośredników. Koncertowa publiczność przed częścią muzyczną, o godz. 19.00 weźmie udział w spotkaniu autorskim Anny Morawskiej, autorki książki Twarze depresji. Udział w spotkaniu weźmie jeden z bohaterów publikacji, wokalista i autor tekstów Marek Piekarczyk.

Na koncert nie ma już biletów, wciąż otwarta jest natomiast lista uczestników wieczornego marszu Nordic Walking pod hasłem Wyjście z mroku. Na tę imprezę, kończącą tegoroczną Muzykoterapię, nie trzeba się zapisywać. Wystarczy pojawić się z kijkami w wygodnym obuwiu przed siedzibą Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach 19 grudnia o godzinie 18.00. Można liczyć na krótki instruktaż, a następnie około sześciokilometrowy spacer w ciekawym towarzystwie po wierzchosławickich lasach. Osoby, które chciałyby wypożyczyć kijki powinny wcześniej telefonować pod numer 512 807 420. Warto pamiętać, że marsz z wykorzystaniem kijków jest nawet 40% bardziej efektywny niż bez nich. Pełne rozmachu ruchy pozwalają poprawiać kondycję oraz rozwijać zaniedbywane grupy mięśni. Dodajmy, że wierzchosławicki marsz zakończy poczęstunek w siedzibie Centrum Kultury Wsi Polskiej.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Centrum Zdrowia Tuchów

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*