Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Koncert laureatów XII Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego „PŁOMIEŃ” w DDK

Koncert laureatów XII Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego „PŁOMIEŃ” w DDK

Koncert laureatów XII Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego „PŁOMIEŃ” im. Jerzego Brauna przyniósł sali kinowej Dąbrowskiego Domu Kultury kolejny rekord frekwencji, zabrakło nawet dostawek i część widzów (w większości rodziców i rodziny młodych laureatów) musiała przynajmniej w I części obserwować i podziwiać na stojąco wspaniałe układy choreograficzne i piosenki do słów Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty.
Pierwszym etapem „Płomienia”, który od 2013 r. odbywa się w cyklu dwuletnim, były eliminacje w dniu 2 grudnia, do których zgłoszono 32 podmioty (trwały blisko 6 godzin i wyłoniły laureatów – werdykt został ogłoszony dopiero na początku koncertu finałowego w niedzielne popołudnie 6 grudnia.
Koncert laureatów – na prośbę organizatorów – otworzył zespół wokalno-instrumentalny z Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, szkoły noszącej imię tego samego Patrona, co „Płomień” – Jerzego Brauna, wielkiego dąbrowianina, patrioty, poety, działacza społecznego i niepodległościowego, autora hymnu harcerskiego. Piosenka „Śpiewać każdy może” była interesującym wprowadzeniem do imprezy, której poziom prezentacji jest z edycji na edycję coraz wyższy i coraz bardziej wyrównany, stawiając jurorom coraz trudniejsze zadania do wykonania podczas oceny.
Organizatorami przeglądu byli: Urząd Gminy w Radgoszczy, Dąbrowski Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. W niedzielnym koncercie laureatów wystąpiły formacje taneczne,które zdobyły miejsca I-III i zdobywcy miejsc I-II spośród solistów i zespołów muzycznych i wokalnych i dodatkowo zaproszeni przez organizatorów wykonawcy.
Nagrody i dyplomy wręczali: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Rafał Głowacz – w imieniu Tadeusza Kwiatkowskiego, Starosty Dąbrowskiego i Renata Klimek – w imieniu Marka Lupy, Wójta Radgoszczy.
WYNIKI PRZEGLĄDU.
Prezentacje konkursowe oceniały komisje powołane do każdej dziedziny tematycznej przez organizatorów.
 
I. ZESPOŁY TANECZNE (temat: piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej lub Jonasza Kofty):
 Komisja w składzie: Marina Hrynorjewa (Przewodnicząca), Danuta Szczygieł, Renata Kimek, Alicja Błocho, Rafał Głowacz, po prezentacji zgłoszonych uczestników (9 formacji i 1 solistka) przyznała w poszczególnych kategoriach następujące nagrody:
 
szkoły podstawowe (klasy I-III):
I miejsce – „HULA HUP”  (PSP w Nieczajnie Górnej) – „Pamiętajcie o ogrodach”
II miejsce – „GWIAZDECZKI”  (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Małgośka”
III – Grupa taneczna z PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – „Noce i dnie”
 
szkoły podstawowe (klasy IV-VI):
I miejsce – „BLUE STARS”  (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – piosenki Agnieszki Osieckiej
II miejsce – „MAGIC”  (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Wakacje z blondynką”
III – „DANCE STARS” (PSP w Nieczajnie Górnej) – „Niech żyje bal”
 
gimnazja:
I miejsce ex aequo – „DISASTERS” (Gimnazjum w Radgoszczy) – „Sing sing” i „Damą być” (mix) oraz „FUEGO” (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Damą być”
II  i III  – nie przyznano
oraz wyróżnienie dla: ALEKSANDRY BOGACZ (Gimnazjum w Szczucinie) – „Jeszcze nie jestem gotowa”
·         szkoły ponadgimnazjalne:
wyróżnienie dla: zespołu tanecznego z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – „Wakacje z blondynką”
 
II. ZESPOŁY MUZYCZNE I SOLIŚCI (temat – piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej lub Jonasza Kofty):
Komisja w składzie: Kamil Banaś (Przewodniczący), Danuta Szczygieł, Renata Kimek, Alicja Błocho, Rafał Głowacz, po prezentacji zgłoszonych uczestników (23 podmioty) przyznała w poszczególnych kategoriach następujące nagrody i wyróżnienia:
 
szkoły podstawowe (klasy I-III, soliści):
I miejsce – WOJCIECH SIPIOR  (SP w Zarzeczu Dużym)
II – Patrycja Kędzior (SP w Zarzeczu Dużym)
III – Maria Golonka (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej),
 
szkoły podstawowe (klasy I-III, zespoły):
Wyróżnienie – duet Wiktoria Świerczek i Piotr Wrzesień (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
 
szkoły podstawowe (klasy IV-VI, soliści):
I miejsce – JULIA KĄDZIELAWA (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Daria Pyrcz (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce ex aequo – Gabriela Mol (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Julia Kowal (PSP w Smęgorzowie),
 
szkoły podstawowe (klasy IV-VI, zespoły):
I miejsce – „MUZA” (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
Wyróżnienie – zespół muzyczny ze Szkoły Podstawowej w Lipinach
 
gimnazja, soliści:
I miejsce – NATALIA NĘDZA (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II  – Izabela Łapa (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III – Oliwia Jurczyk (Gimnazjum w Oleśnie)
oraz wyróżnienia dla: Aleksandry Morawiec (Gimnazjum w Oleśnie) i Klaudii Pikul
(Gimnazjum w Radgoszczy),
 
·         gimnazja, zespoły –
I miejsce ex aequo – „STACCATO” (Gimnazjum w Radgoszczy) i DUET ILONA KRAWCZYK, DAWID SOWA  (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II – trio Klaudia Wielgus, Adrian Kaczówka, Łucja Przeworska (Gimnazjum w Gręboszowie)
III – zespół wokalno-instrumentalny z Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej,
 
·         szkoły ponadgimnazjalne, soliści:
I miejsce – KATARZYNA RECZEK (ZSP nr1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
 
·         szkoły ponadgimnazjalne zespoły:
wyróżnienie – zespół muzyczny z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.
Organizatorzy konkursu zapewnili wszystkim pamiątkowe dyplomy, a laureatom  i wyróżnionym ufundowali nagrody rzeczowe i poczęstunek.
Klasyfikacja generalna szkół biorących udział w przeglądzie (przyznawano wg następującej zasady: 10 pkt. za I lokatę, 5 za II, 3 za III, 1 za wyróżnienie):
– szkoły podstawowe:
I miejsce i puchar – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 27 pkt.
II – PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 23 pkt.
III– SP w Zarzeczu Dużym – 15 pkt.
– gimnazja:
I miejsce i puchar – Publiczne Gimnazjum  nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 25 pkt.
II – Gimnazjum w Radgoszczy – 21 pkt.
III – Publiczne Gimnazjum  nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 13 pkt.

– szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce i puchar – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 10 pkt.
II – ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 2 pkt.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*