Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej pomagają nie tylko przyrodzie…

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej pomagają nie tylko przyrodzie…

imagesk32m7lhsW Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej od początku roku szkolnego prowadzone są zbiórki selektywne. Uczniowie zbierają: plastikowe nakrętki, makulaturę, zużyte baterie oraz plastikowe butelki. Akcja ma celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na  konieczność segregowania odpadów, dbałość o najbliższe środowisko, a także pomoc osobom niepełnosprawnym. W związku z obchodami  Dnia Ziemi akcję podsumowano.

Udało się zebrać ponad czterdzieści stu dwudziesto litrowych worków plastikowych butelek, blisko pięćset  litrów nakrętek, kilkaset kilogramów makulatury oraz kilkanaście litrów zużytych baterii. Nakrętki  i plastikowe butelki zostały przekazane na cel charytatywny do Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny  z Nazaretu im. Św. Kingi w Tarnowie, z którym kontakt utrzymuje p. Renata Sojka.

Dyrektor – Siostra Weronika – Małgorzata Gardas słowa podziękowania skierowała do uczniów i pracowników naszej szkoły , którzy aktywnie włączyli się w akcję . Zwróciła się także z prośbą o kontynuowanie zbiórki nakrętek oraz zbieranie plastikowych butelek przez uczniów naszej szkoły dla podopiecznych Ośrodka.

Szkoła otrzymała podziękowanie  od Siostry – Dyrektor.

Surowce wtórne zostały przewiezione przez p. Agnieszkę Pyzik, której serdecznie dziękujemy za pomoc i życzliwość.

spnieczajna.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*