Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Dni Ochrony Przeciwpożarowej

Dni Ochrony Przeciwpożarowej

Miesiąc maj jest miesiącem ochrony przeciwpożarowej. Jak co roku w tym okresie zapraszamy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do zwiedzania naszej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Dąbrowie Tarnowskiej przy ul. Żabieńskiej 20.
W trakcie zwiedzania przedstawione zostaną prezentacje edukacyjne bezpiecznych zachowań w szkole, domu i lesie, oraz zaprezentowany zostanie sprzęt służący do gaszenia pożarów jak również do działań ratowniczych podczas wypadków drogowych.

W naszej komendzie znajduje się również pomieszczenie tzw. „Bezpieczny Dom”. Służy ono do zaprezentowania sposobu rozchodzenia się dymu w pomieszczeniach zamkniętych. W trakcie prezentacji omawiane są zasady poruszania się w pomieszczeniach zamkniętych, zadymionych. Następnie przechodzimy do części praktycznej.

Po zadymieniu pomieszczenia uczestnicy wycieczek poruszają się drogami ewakuacyjnymi w kierunku wyjścia zgodnie ze znakami stosowanymi w ochronie przeciwpożarowej. Dym jest wytwarzany z wytwornic dyskotekowych i jest całkowicie nie groźny dla organizmu.
Zwiedzanie jest możliwe tylko w zorganizowanych grupach pod opieką nauczycieli od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 14.00.

Termin i godziny zwiedzania opiekunowie mogą ustalić telefonicznie pod nr 642 – 61 – 10.

straz-dt.pl

 

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*