Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Radgoszcz: Gminny konkurs wielkanocny na pisankę ludową i plastykę obrzędową rozstrzygnięty

Radgoszcz: Gminny konkurs wielkanocny na pisankę ludową i plastykę obrzędową rozstrzygnięty

10 kwietnia br. rozstrzygnięto konkurs wielkanocny. Komisja artystyczna w składzie: p. Zdzisław Banaś – przewodniczący, p. Edward Urbańczyk i p. Renata Klimek oceniła złożone na konkurs prace. Werdykt był trudny, w konkursie udział wzięło ponad 150 uczestników, prace przepiękne, starannie wykonane, pomysłowe.

W kategorii pisanka tradycyjna nagrody przyznano: Kindze Więcława – Gim. Radgoszcz, Julicie Siewierskiej – SP Radgoszcz, Justynie Noga – kl ”0” Łęg i Konradowi i Wiktorii Ryk – SP Zarzecze Duże.

Pisanka nowoczesna: Karolowi Bielat, Angelice Szczepańczyk, Michałowi Kolak, Paulinie Mazurkiewicz wszyscy z Przedszkola w Luszowicach, Karolowi Kubek, Zuzannie Kupiec, rodzeństwu Tomaszowi i Karolowi Powroźnik, Katarzynie i Jakubowi Powroźnik, Sylwii Pyzik i Karolinie Mikus, wszyscy ze SP w Radgoszczy, Natalii Mazur z Gim. w Radgoszczy, Kindze Banaś, siostrom Izabeli i Wiktorii Wąż, Kacprowi Pikul wszyscy z przedszkola w Radgoszczy, Aleksandrze Sipior, Karolinie Balasek, Wojciechowi Sipior, Ewelinie Wawrzonek, Weronice Moździerz uczniowie SP w Zarzeczu Dużym, Kamilowi Żaba – SP Luszowice.

Gaiki wielkanocne – nagrodzono: Wiktorię Kuchna – SP Luszowice, rodzeństwo Agatę i Dariusza Frąc – SP Radgoszcz, Kindze Kulpa, Natalii Łabuz i Sylwii Przybyło – Gimnazjum w Radgoszczy, Maksymilianowi Burzec – Przedszkole w Radgoszczy i rodzeństwu Karolinie i Maciejowi Warias – SP Zarzecze Duże.

Stroiki wielkanocne – nagrodzono: rodzeństwo Emilię i Kamila Juras, Michała Stanka, Radosława Rybę, Ewelinę Wąż, uczniów z klasy IV wszyscy ze SP Zarzecze Duże, Kacpra Mazurkiewicza, Mikołaja Bogula, Iwonie Warias ze SP w Luszowicach, Dawida Podedworskiego, Faustynę Babiarz obydwoje z Przedszkola w Luszowicach, Paulinę Labak, Dawida i Martynę Podosek, Oskara Brzychczy, rodzeństwo Maję i Aleksandra Warzecha, rodzeństwo Aleksandrę, Tomasza, Zuzannę Zielińskich, Dawida Skowron, Kamila Moździerz wszyscy ze SP w Radgoszczy, Klaudię Wawrzonek, braci Piotra i Marcina Czarnik, Izabelę Ryba, Aleksandrę Minorczyk, Kamila Oleś wszyscy z Gimnazjum w Radgoszczy, klasę „0-I” z punktu filialnego w Małcu, Nikolę Kulpa, Karola Lekarczyk, braci Filipa i Wojciecha Nowak, Julię Juras wszyscy z Przedszkola w Radgoszczy i Marcina Babiarz ze SP w Zarzeczu Dużym.

Za wypieki świąteczne nagrodzono: Sylwię Szwajkosz, rodzeństwo Annę i Przemysława Błocho, Aleksandrę Miotła wszyscy z ZSP w Radgoszczy oraz Ewę Sipior ze SP w Zarzeczu Dużym.

Ozdoby szydełkowe – nagrodzono Marcelinę Doroż – SP Radgoszcz

Kompozycje kwiatowe z bibuły: uczennice z klasy IV SP w Zarzeczu Dużym.

radgoszcz.pl

Galeria na stronie:
http://www.radgoszcz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=555:gminy-konkurs-wielkanocny-na-pisanke-ludowa-i-plastyke-obrzedowa&catid=18&Itemid=37

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*