Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Będzie kanalizacja w Smęgorzowie

Będzie kanalizacja w Smęgorzowie

Kanalizacja smęgorzów1 kwietnia 2014 r. Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej – Marek Minorczyk podpisał umowę z wykonawcą zadania pn. „Projekt budowy sieci kanalizacyjnej w miejscowości Smęgorzów” – firmą Geokart – International Sp. z o.o. z Rzeszowa. Wartość zadania wynosi 230.561,58 zł. W ramach inwestycji zostanie zaprojektowana kanalizacja sanitarna ciśnieniowa i grawitacyjna. Projekt kanalizacji sanitarnej głównej i rozdzielczej o łącznej długości około 29 km będzie obejmował całą miejscowość Smęgorzów a także część miejscowości Gruszów Mały – Zagrody.
Ponadto przewidziano wykonanie rurociągów tłocznych transportujących ścieki z obu miejscowości do oczyszczalni ścieków w Dąbrowie Tarnowskiej. Ze względu na spory obszar opracowania termin zakończenia realizacji zadania to 30 październik 2015 r.
Jest to realizacja ostatniego zadania z zakresu projektowania sieci kanalizacji grawitacyjnej w Gminie Dąbrowa Tarnowskiej. Przypominamy, że w miesiącu kwietniu 2014 rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej w Laskówce Chorąskiej.
Zakończenie obu wyżej wymienionych inwestycji w znacznym stopni przybliży naszą gminę do pełnego skanalizowania, co wpłynie na poprawę środowiska przyrodniczego i wzrostu atrakcyjności Gminy Dąbrowa Tarnowska.

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*