Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Wizyta podopiecznych ORW w Kupieninie w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Wizyta podopiecznych ORW w Kupieninie w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

dtW dniu 27 lutego br. podopieczni Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego z Kupienina odwiedzili Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Dyrektor szkoły – Agata Fido powitała przybyłych gości, a następnie zaprosiła ich do obejrzenia spektaklu pt. „Kopciuszek”, przygotowanego przez uczniów klasy 1d. Na krótką chwilę wszyscy przenieśli się w bajkowy świat. Wystawiona sztuka została przyjęta z ogromną aprobatą widzów, którzy złożyli wyrazy uznania dla talentu aktorskiego uczniów.

Po spektaklu głos zabrała Dyrektor Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Kupieninie –  Barbara Berger, która opowiedziała o swojej pracy, o ośrodku oraz o jego podopiecznych.

Podopieczni NORW przygotowali dla swoich gospodarzy miłą niespodziankę – na moment przejęli scenę śpiewając piosenki, które zostały nagrodzone owacjami na stojąco.  Później wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Ostatnim elementem  spotkania uczniów ZSP z podopiecznymi NORW było aktywne spędzanie czasu na sali gimnastycznej oraz prezentacje sal: chemicznej, geograficznej oraz biologicznej.

Spotkanie zorganizowały panie: Martyna Majsak – pedagog szkolny ZSP 1 oraz Agnieszka Ruta – nauczyciel, opiekun samorządu uczniowskiego w ZSP 1.

Podjęte przez ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej i NORW w Kupieninie działania miały na celu integrację szeroko pojętego środowiska uczniowskiego oraz zwalczanie negatywnych stereotypów dotyczących osób z upośledzeniem umysłowym. Działania wpisują się w cele i zadania Powiatowego programu informacyjno-edukacyjnego sprzyjającego postawom zrozumienia i akceptacji oraz przeciwdziałającego dyskryminacji wobec osób z zaburzeniami psychicznymi na lata 2013- 2015. Powyższy program stanowi załącznik do Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2013-2015 przyjętego przez Radę Powiatu Dąbrowskiego w dniu 17 października 2013 r.

Galeria zdjęć <<<

powiatdabrowski.pl

 

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*