Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Rozpoczęcie budowy nowych obiektów sportowych w Gminie Dąbrowa Tarnowska

Rozpoczęcie budowy nowych obiektów sportowych w Gminie Dąbrowa Tarnowska

2-224 marca 2014 r. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Stanisław Początek podpisał umowy z wykonawcami następujących zadań: „Urządzenie kompleksu rehabilitacyjno-rekreacyjnego we wsi Lipiny pn. W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz „Modernizacja boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Gruszowie Wielkim.”
Wykonawcą kompleksu rehabilitacyjno – rekreacyjnego we wsi Lipiny została Firma Remontowo Budowlana MODENA Piotr Stuchły z Tarnowa. W ramach inwestycji zostanie wykonane wielofunkcyjne boisko sportowe przeznaczone do gier zespołowych oraz zewnętrzna siłownia z pięcioma urządzeniami do ćwiczeń fizycznych. Wartość inwestycji wynosi 295 936,22 zł.

Modernizacje boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Gruszowie Wielkim wykona firma PROFI-SPORT Budownictwo spółka z o.o. z Rzeszowa. Zadanie polega na modernizacji dwóch boisk sportowych przeznaczonych do gier zespołowych (koszykówka, piłka ręczna, siatkówka, tenis ziemny) i bieżni przeznaczonej do skoku w dal. Całkowity koszt zadania to 586.377,90 zł.

Boiska sportowe w obu miejscowościach zostaną wyposażone w nawierzchnie poliuretanową zapewniającą bezpieczeństwo w czasie aktywności sportowej. Zgodnie z zapisami umownymi budowa kompleksów sportowych w Lipinach i Gruszowie Wielkim zakończy się do 15 czerwca 2014 roku. Umożliwi to korzystanie z nowo powstałych obiektów już w okresie letnio – wakacyjnym bieżącego roku. Budowa obu kompleksów sportowych jest w około 50% dofinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 w ramach Lokalnej Grupy Działania PROWENT.

Gmina Dąbrowa Tarnowska ma w planie wykonanie podobnego kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Smęgorzowie. Zadanie to znajduje się obecnie na liście rezerwowej PROW. Ostatecznie decyzje zapadną w połowie bieżącego roku.

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*